YILDIZ YAĞMURU BAŞLIYOR

24 Eylül 2014 Çarşamba, 12:06

MANİSA’da 13 – 17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 3’üncü Hemşeri Dernekleri Festivali, çeşitli illerden gelen hemşerileri birbirine kaynaştırırken, beş gün boyunca da ünlü sanatçılar Manisalıları coşturacak.

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün, 21 dernek temsilcisiyle biraraya gelerek, 13-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlikler hakkında bir basın açıklaması yaptı. Toplantıya Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Kent Konseyi Başkanı İsmail Önal, Hemşeri Dernekleri Dönem Sözcüsü Mustafa Uymaz ve dernek başkanları katıldı.

Manisa’da hemşerilik duygusunu her geçen gün daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Cengiz Ergün, iki yıl önce başlattıkları etkinliğin bu yıl 3’üncüsünü düzenleyeceklerini belirtti. Manisa’da sosyal bir hayatı ve birlikteliği, Manisalı hemşerilerin katılımıyla hatırlatacaklarını vurgulayan Ergün, “İlk 2 yıl içerisinde bu festival ses getirmişti. Bu sene festivalimizi çok daha dolu dolu gerçekleştireceğiz” dedi.

Ergün, programı şöyle açıkladı: “13 Ekim saat 21.00’de Ulupark’tan Cumhuriyet Meydanı’na kortej yürüyüşü yapacağız. 21.30’da festival sergisinin açılışı gerçekleştirilecek. Aynı gece Alişan konseri yapılacak. 14 Ekim Suzan Kardeş Halk Konseri, 15 Ekim Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Halk konseri,16 Ekim Volkan Konak Halk Konseri, 17 Ekim’de ise Toygar Işıklı sanatçılarımızın halk konseri gerçekleştirilecek. 21 dernekten toplam 17 dernek Cumhuriyet Meydanı’na stand kuracak. Manisalılar gerçekten çok güzel bir hafta geçirecek.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir