YETKİLİLER NEREDESİNİZ!

12 Ocak 2015 Pazartesi, 18:31

Geçtiğimiz aylarda tren kazasında hayatını kaybeden inşaat işçisi Nurettin Cengiz’in geride kalan ailesi yetkililerden yardım eli bekliyor. Sıvası dökük sobalı evde 8 çocuğu ile birlikte yaşayan anne Keje Cengiz, evin kirasını ödeyemeyecek noktasında olduklarını ileri sürdü.

Haber Merkezi

Yunus Emre Barbaros mahallesinde geçtiğimiz aylarda iş dönüşü çocuklarına ekmek götürürken trenin kendisine çarpması sonucu yaşamını yitiren inşaat işçisi Nurettin Cengiz’in (57) geri de kalan eşi Keje Cengiz ve 8 çocuğu yaşam mücadelesi veriyor. Spil mahallesi Küme Evleri’nde 8 çocuğu ile birlikte hayata tutunmaya çalıştıklarını ifade eden anne Cengiz, evin kirasını ödeyemeyecek noktasında olduklarını ileri sürdü. Keje Cengiz, “Eşim inşaatlarda kazandığı üç kuruşla evine ekmek getirirken Barboros Mahallesindeki hemzemin geçidi geçmek isterken trenin çarpması sonucu yaşamını yitirdi. O günden bugüne kadar dünyam karardı. Devlet Demiryollarından bir tek yetkili gelip de baş sağlığı bile dileğinde bulunmadı. Mahalle muhtarına gelince o da bizim başımıza gelenleri bilmesine rağmen yardım elini bile uzatmadı” dedi.

Delikli kuruş bile yok

Acılı anne Cengiz, “3,5 aydır evimin kirasını ile mi uğraşayım yoksa çocukların eğitimleriyle mi. Kızlarımın çalıştığı fabrikalarda işler durdu. Büyük oğlumun da çalıştığı inşaatlarda duraklama sürecine girdi. Kızımın birisi evlendi kurtuldu. Bir oğlum var ki Vefa Cengiz, benden beklentisi olmadan Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünde eğitimini sürdürüyor. Gündüzleri okuyor geceleri çalışarak eğitim masraflarını karşılıyor. Yeşil kartımız var ancak O karın doyurmuyor. Evin kirasını ödemiyor, sobamızı tüttürmüyor, çocukların eğitimini karşılamıyor. Çatısı akan evimizi onarmıyor. Utancımdan kimse ye de derdimi anlatamadım durumumuz ortada. Benim en çok içimi acıtan ise çocuklarım okula giderken harçlık istiyor cebimde delikli kuruş yok ki ne vereyim. Çıldırma noktasındayım ” şeklinde yetkililere böyle seslendi” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir