Yenilenen Soma Huzurevi yaşlıları sevindirdi

17 Ekim 2016 Pazartesi, 19:04

MANİSA’nın Soma ilçesindeki Soma Sağlık, Sosyal ve Eğitim Vakfı Huzurevi’nin baştan ayağa yenilenip, yeni ve modern bir görünüme kavuşturuldu. Huzurevinin yenilenip, elden geçirilmesi yaşlıları sevindirdi.

77 kişinin kaldığı Soma Sağlık, Sosyal ve Eğitim Vakfı Huzurevi, baştan aşağıya yenilendi. Huzurevinin yıllardır kullanılmaktan eskiyen yemekhane, salon ve kafeteryalarındaki masa ve sandalyeler, pembe renkli olan yenileriyle değiştirildi, odalara acil durum butonu yerleştirildi. Huzurevinin müdürü Suudi Arslan’ın önerisiyle yatak odası, banyo ve tuvaletlere yerleştirilen ‘acil durum butonları’ sayesinde yaşlılar, gerekli durumlarda görevlilere yardım çağrısında bulunabilecek. Ayrıca merdiven çıkmakta zorlanan yaşlılar için huzurevi binasına mevcut asansörün küçük olması nedeniyle dıştan, camekanlı ikinci bir asansör yapılması için plan ve projeler çizildi. Soma Belediyesi tarafından yaptırılacak asansör için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanacağı bildirildi. Ayrıca, beş katlı huzurevinin dış ve iç cephe boyası yapılıp, aydınlatma sistemi ve sıhhı tesisatı elden geçirildi. Bekir Yavaş tarafından da altı aydır kaldığı huzurevine bir şark köşesi yaptırıldı. Soma’nın Heciz Köyü’nden olan ve kimsesi olmadığı için huzurevine yerleştiğini belirten Yavaş, “Yalnızlıktan sıkıldığım için huzurevine geldim. Buradaki arkadaşlık ortamından ve bizlere gösterilen ilgiden memnun kaldım. Maddi dururumda iyi olduğu için evim gibi gördüğüm buraya bir şark köşesi yaptırdım. Köylü çocuğuyum. Bizim zamanımızda evlerimizde masa, sandalye yoktu. Yerde otururduk. Şimdi o eski günlerde olduğu gibi şark köşesinde ayaklarımı uzatarak oturup, o keyfi yaşıyorum” dedi.

Huzurevinde kalan diğer yaşlılarda, bakımı yapılıp, elden getirilen huzurevinin çok daha konforlu olduğunu belirtip, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir