YAŞLI ADAM VE SOKAK KEDİSİ ARASINDAKİ İNANILMAZ SEVGİ!

21 Ocak 2015 Çarşamba, 16:26

Manisalı 91 yaşındaki Mehmet Yükselen, 10 yıl önce sokakta bakmaya başladığı ‘İpek’ ismini verdiği sokak kedisiyle adeta dede-torun ilişkisi yaşıyor. Mehmet Yükselen’in namaz kılmak için gittiği camiye kadar eşlik eden İpek adlı kedi, Yükselen camiye girdiği anda cami içerisindeki banka oturup namazın bitmesini bekliyor sonrasında ise Yükselen ile birlikte adeta bir insan gibi camiden uzaklaşıyor.

Ferdi UZUN

Şehzadeler Sultan Parkı içerisinde yaşlı bir adamla sokak kedisi arasındaki yaşananları görenler şaşkınlık yaşıyor. Manisalı 91 yaşındaki Mehmet Yükselen, 10 yıl önce sokakta bakmaya başladığı ‘İpek’ ismini verdiği sokak kedisiyle adeta dede-torun ilişkisi yaşıyor. Önceleri kedilere baktığı için Mehmet Yükselen’i şikayet edenler şimdilerde Yükselen’in kedilerle olan diyaloglarını hayranlıkla izliyor. Yükselen, parka girdiği anda İpek’in ne kadar uzakta olursa olsun ona seslendiğine kedinin hemen gelip kendisini bulduğunu ifade etti. Günde 3 defa parka gelip İpek’in yiyecek ihtiyacını karşıladığını söyleyen Yükselen, 2010 yılında Hacca gidip geri döndüğünde bir gün namaz kılmak için camiye gittiğinde kedinin kendisini unutmayıp bulduğunu anlattı. İpek adlı kedi tıpkı bir insan gibi yaşlı adamın namaz kıldığı camiye kadar gidip cami içerisindeki banklarda oturarak yaşlı adamın namazının bitmesini bekliyor. Yükselen’in tek isteği ise bu tip kedilere sahip çıkılması.

İnsaniyet namına yardım ediyordum

Kedilere nasıl baktığını anlatan Yükselen, “Annesinden doğduğundan beri ben bu kediyi besliyorum. Ben her zaman evden çıkıp namaz kılmaya giderken birer avuç kuru yem veririm bunlara. Beni sokağın başında karşılarlar. Meğer hamileymiş bunun annesi sağlık ocağının bodrum katında doğurmuş. 6 tane doğurmuş 1’i doğumda öldü biri zehirlendi biri de araba çarpması sonucu öldü. 3 tane kaldı. Bu kedi dişi. Ben bunları beslediğim için beni şikayet ettiler. Hayvan çiftliği mi yapacaksın buraya bakıyorsun bak bir sürü kedi topladın başımıza dediler. Yarın doğum yapacak bunlar üreyecekler. Ben belediyeye gittim, hayvanlar derneği başkanının telefon numarasını aldım. Durumu anlattım. Getir kedileri bize dediler. Yardımcı oldular kedileri götürdüm. 3 ay sonra bana telefon etti. Gel al dedi kedileri. Dedim memur hanım bunlar benim kedim değil ki. Sokak hayvanı bunlar. Ben bunlara insaniyet namına yardım ediyordum. Almış getirmiş sağlık ocağının bahçesine bırakmışlar kedileri. Sonra bu kediler tekrardan bana geldiler. O gün bugündür o kedilere bakarım” dedi.

Sesimi duyar ve koşa koşa bana gelir

Yükselen son olarak şunları söyledi:  Hayvan hakları derneği başkanına) dedim İpek güvenilir birisi varsa biri sahiplensin bunu. Birine vermiş ama orada durmamış kedi. Yine buraya geldi. Hep burada durur. Evimde yerim yok diye alamıyorum ama burada beslerim.. Ben bu kedilere evlat gibi bakıyorum. Gün içerisinde 2 defa geliyorum. Beni gördümü koşar gelir. Ben onu göremezsem ‘ipek kızım nerdesin’ dediğimde sesimi duyar ve koşa koşa bana gelir.”

esh_24498

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir