YAŞLI ADAM HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI!

15 Mayıs 2015 Cuma, 16:18

33. Gençlik Haftası Gençlik Yürüyüşü’nde 70 yaşındaki Şefik Kibarer adlı vatandaş gençleri gördüğünde çok duygulandığını ifade ederek gözyaşlarına hakim olamadı.

HABER: FERDİ UZUN

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Manisa Gençlik Spor Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 33. Gençlik Haftası Gençlik Yürüyüşü düzenlendi.

Protokol, engelli sporcular, gönüllü gençler, sporcular, ve vatandaşlardan oluşan grup, 19 Mayıs Stadyumu’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Cumhuriyet Meydanı’ndan tesadüfen geçen 70 yaşındaki Şefik Kibarer adlı vatandaş gençleri görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

Çok duygulandığını belirten Kibarer, “Gençler Atattrkçü olsunlar, milliyetçi olsunlar. Yaradn mevladan bunu istiyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Şu an çok duyguluyum” dedi.

Yaşlı adam yürüyüşe katılan 1 buçuk yaşındaki Ömer Çetinkaya ile bir süre ilgilendikten sonra alandan ayrıldı.

Manisa Gençlik Spor Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman tarafından Atatürk Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki program başladı.

Açılış konuşmasını yapan Duman, “Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan bu vatanın emanetçisi siz gençlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu emaneti yaşatacak ve gelecek kuşaklara aktaracak, gelecekte de ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların altından kalkacak, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz” diye konuştu.

Program, 75. Yıl Gençli Merkezi engelli öğrencileri tarafından sergilenen halk oyunları gösterisi ile devam etti. Protokol üyeleri de engelli gençlere eşlik ederken ortaya renkli görüntüler çıktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir