Yapılan çalışmayla hem araç hem yaya trafiği rahatlayacak

13 Mart 2018 Salı, 09:12

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’ne giden caddede başladığı bin 400 metrelik ikinci etap yağmursuyu hattı döşeme çalışmasını tamamladı. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, “Öğrencilerin yoğun bir şekilde kullandığı güzergahı yağışlı havaların olumsuz etkilerinden kurtardık. Hem yaya hem de araç trafiğini rahatlatan bir çalışmaya imza attık” dedi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağmursuyu hatları ile yağışlı havalarda ortaya çıkabilecek olumsuz manzaralara son veriyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar kapsamında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’ne giden caddede ikinci etap yağmursuyu hattı döşeme çalışması da noktalandı. Bin 400 metre uzunluğunda döşenen hat sayesinde özellikle öğrencilerin can ve mal güvenliği koruma altına alındı. MASKİ ekipleri, ilk etapta bölgede bin 200 metrelik bir yağmursuyu hattı döşeme işine imza atmıştı.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, il genelinde büyük çaplı yağmursuyu hattı işine imza attıklarını ifade ederek, “Manisa’nın 17 ilçesinde altyapı eksikliği kalmaması için yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Yunusemre ilçesinde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’ne giden caddede iki etaptan oluşan yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarımızı tamamladık. Öğrencilerin yoğun bir şekilde kullandığı güzergahı yağışlı havaların olumsuz etkilerinden kurtardık. Hem yaya hem de araç trafiğini rahatlatan bir çalışmaya imza attık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir