Üreticiye Az Kayıp Çok Kazanç

09 Ekim 2017 Pazartesi, 13:53

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Manisa İl Müdürlüğü ile Manisa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, il genelindeki bir milyon küçükbaş hayvanın enfeksiyon nedeniyle kaybedilmemesi ve ülke ekonomisinde kayıp yaşanmaması için ilaçlama seferberliği başlattı.

Manisa genelinde mevcut bir milyon küçükbaş hayvanın enfeksiyon nedeniyle yüzde 10’unun kaybedilmesi ve bunun ülke ekonomisine kayıp olarak yansıması üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği harekete geçti. İlaçların Damızlık Koyun Keçi Birliği tarafından alınması, organizasyonun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılması ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Haşereyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekip ve ekipmanlarının temin edilmesi suretiyle ilaçlama seferberliği başlatıldı. İmzaların atılmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili İsmail Kaya ve Manisa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüdaverdi Sağlam, Güzelköy Mahallesi’ndeki bir çiftlikte ilk uygulamayı gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Haşereyle Mücadele Şube Müdürü Gözde Koç ve ilaçlama ekibi de uygulamada hazır bulundu. Talip Akbaş, İsmail Kaya ve Hüdaverdi Sağlam ilk uygulamayı bizzat gerçekleştirdi.
“Üreticinin hizmetindeyiz”
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, uygulamanın ardından yaptığı açıklamada, “Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerimizin daire başkanlığımıza yaptığı ziyarette durumu masaya yatırmıştık. Ardından Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’e konuyu bildirdiğimizde tereddütsüz ve acil olarak uygulamaya başlanması noktasında talimatlarını verdiler. Amacımız Manisalı üreticimizin az kayıpla daha çok kazanç sağlamasına yardımcı olmaktır. Her zaman onların hizmetindeyiz. Sayın Birlik Başkanım ve İl Müdürüme de bu örnek işbirliği için teşekkür ediyorum” diye konuştu. Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili İsmail Kaya ve Manisa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüdaverdi Sağlam da çalışmanın örnek teşkil etmesini temenni ederek destekleri için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir