Üreticilerin sorunları ‘Yeşil Masa’da çözülecek

08 Kasım 2016 Salı, 17:57

Manisa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde, üreticilerin sorunlarına anında çözüm bulmaya yönelik olarak ‘Yeşil Masa’ uygulaması hayata geçirildi. Uygulama ile bitkisel ve hayvansal üretim yapan üreticiler, gıda üretimi ve satışı yapan işletmeler ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında hızlı, etkili, sürekli iletişim ve çözüm ağı kurulması hedefleniyor.
Yeşil Masa uygulamasının faaliyete geçmesi dolayısıyla düzenlenen törene; Manisa Vali Yardımcıları Mehmet Yüce, Ünal Çakıcı, Sıdkı Zehin, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Öztürk, Müdür Yardımcısı Mustafa Gündoğar, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Lütfi Kaymak,İdari ve Mali İşler Şube Müdür Vekili Alpaslan Öztürk, Yunusemre İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Engin Kurt, Şehzadeler İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Çınar Aydoğan katıldı.
Yeşil Masa uygulamasının, üreticilerin talep, öneri ve şikayetlerine daha hızlı ve daha etkin çözümler sunmak üzere oluşturulduğunu belirten Manisa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Metin Öztürk, uygulamanın 1 Koordinatör ve 3 personel eşliğinde hizmete başladığını bildirdi.
Uygulama hakkında açıklamalarda bulunan Metin Öztürk, “İl Müdürlüğümüzce verilen hizmetlerden etkin ve hızlı bir şekilde faydalanmayı sağlayarak, hizmet alanların memnuniyetinin artması ve bürokratik işlemlerin azaltılması amacıyla Müdürlüğümüz bünyesinde, İl Müdür Yardımcısının sorumluluğunda ‘Yeşil Masa’ uygulamasına geçmiş bulunmaktayız. Görevli personelimiz burada danışma, yönlendirme ve rehberlik hizmetleri verecektir. Gerçek veya tüzel kişilerce İl Müdürlüğümüze yapılacak elden başvurular, telefon veya mail ortamında iletilecek talep, öneri veya şikayetler, Yeşil Masa’da görevli arkadaşlarımız tarafından kabul edilecektir.” dedi.

İlk muhatap Yeşil Masa olacak
Yeşil Masa’nın kurumun girişinde, müracaat veya talepte bulunan üreticiler ile ilk muhatap olacak bir birim şeklinde dizayn edildiğini aktaran Metin Öztürk şunları söyledi:
“Bu uygulamada çiftçiler-üreticiler web ortamında, mail ortamında, telefon aracılığı ile veya kuruma bizzat başvuruda bulanarak talep, öneri ve şikayetlerini “Yeşil Masa” da görevli personellere iletecek, görevli uzman personel tarafından alınan talepler İl ve İlçelerdeki konu uzmanlarına aktarılarak en geç 5 (beş) işgünü içerisinde talep sahibine geri bildirimde bulunulacaktır.Başvurular şahsen kurumumuza veya http://yesilmasa.tarim.gov.tr/ web adresine yapılabilecektir. yesilmasa.tarim.gov.tr adresini açan vatandaşlarımız yeni bir başvuru oluşturabilir yada daha önce kaydettiği başvurusunun durumunu sorgulayabilir. Vatandaşlarımız başvuru yaparken kimlik ve iletişim bilgileri, başvurusunun konusunu ve açıklamasını yazarak başvurusunu gönderir. Ayrıca sorgulama ekranında kimlik bilgilerini girerek başvurularına ulaşabilir. Bakanlığımızın bu yeni uygulamasının ülkemize, ilimize ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir