Üniversiteliler Kızılay gönüllüsü oldu

19 Aralık 2016 Pazartesi, 18:12

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) okuyan yaklaşık 90 öğrenci, Kızılay gönüllüsü oldu. CBÜ Türk Kızılay’ı Topluluğunu kuran üniversiteliler, kan bağışını artırmak ve yardımlaşmayı sağlamak için çalışacak.

Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu CBÜ Türk Kızılay’ı Topluluğu, Türk Kızılay’ı Manisa Şubesi Konferans salonunda tanıtıldı. Yaklaşık 90 öğrencinin yer aldığı gönüllü topluluğun öğrenci başkanı Esra Karalı, üniversiteliler olarak Kızılay’ın yardım elini daha fazla yere ulaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Kan bağışını ve yardımlaşma duygusunu artırmak için çalıştıklarını kaydeden Karalı, gençlerin çalışkanlığının yardımları artıracağını ifade etti. Topluluğun kurulmasına öncülük eden CBÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Beran Gülçiçek Tosun da, üniversite öğrencilerinin bu topluluklarla bilinç kazandığını ve çevresindeki kişileri de eğittiğini söyledi.

Türk Kızılay’ı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman da Kızılay’ın yardımlaşma duygusunun üniversite öğrencilerinin arasında yayılmasının önemli olduğunu dile getirdi. Yaklaşık 90 öğrencinin topluluğa katıldığını ve zamanla sayının artacağını kaydeden Kahraman, “Kızılay’ı şartlar ne olursa olsun, inançla, güvenle, şefkatle çalışmayı, ayrım yapmadan tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı amaç edinen gönüllü bir hizmet ordusudur. Bu gönüllü orduya gençlerimiz de katıldı. Onlarla birlikte daha çok insana ulaşacağız ve yardım edeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir