Türkiye’deki 13 Gözde Balayı Adresi

27 Nisan 2018 Cuma, 09:03

Evlilik ve sonrasında çıkılacak romantik bir balayı her çift için vazgeçilmezlerden birisidir. Gerek yurt içi gerekse de yurt dışında pek çok farklı seçeneğin olması kafaları karıştırsa da bu tatlı telaş bile çiftler için heyecan verici bir durumdur. Eğer rotanızı yurt içi seçeneklerine çevirmek istiyorsanız Türkiye’deki 13 gözde balayı adresi listesine mutlaka bir göz atın.

 1. Bodrum

Türkiye’nin en gözde yerlerinden birisi olan Bodrum, ünlülerin bile kayıtsız kalamadığı tatil bölgelerinden birisi. Güneş, kum ve deniz üçlüsünün en keyifli halini yaşayabileceğiniz Bodrum üstelik tarihi ve doğa gezileri için de vazgeçilmez. Lüks otelleri ile balayı adına tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Bodrum üstelik farklı bütçelere göre de seçenekler sunuyor.

 1. Marmaris

Muğla’nın en popüler tatil beldesi olan Marmaris, balayı konusunda en ideal yerlerden birisi. Otellerinden mavi bayraklı plajlarına kadar her konuda çiftleri rahat ettirebilecek olan Marmaris, üstelik gezme alternatifleriyle de dikkat çekiyor.

 1. Belek

Ünlülerin tercih etmesiyle bilinen ve sık sık magazin gündemlerinde yer alan Belek, sanıldığı kadar yoğun ve kalabalık bir bölge değil. Bu bakımdan bölgedeki otelleri tercih ederek hem balayınızı geçirebilir hem de boş vakitlerinizde Belek’in diğer bölgelerini ziyaret edebilirsiniz. Belek özellikle otellerindeki kaliteyle Türkiye’de ön plana çıkmayı başarıyor.

 1. Çeşme

Balayı için özel otel seçenekleri ile dikkat çeken Çeşme, Türkiye’nin popüler rotaları arasında. Balayı otellerinde rahat ve sakin bir konaklama imkanı elde edebileceğiniz gibi Çeşme’deki tarihi yerleri dolaşarak doğa gezileri de yapabilirsiniz. İzmir uçak bileti almak için Biletmar.com’u tercih edebilirsiniz.

 1. Lara

Antalya’nın lüks bölgelerinden birisi olan Lara, bu popülerliğe rağmen oldukça sakin. Balayı yapmak isteyen çiftlerin tercih edebileceği bölge üstelik farklı konsept otelleriyle de dikkat çekiyor. Fakat yer bulma noktasında sorunlar yaşanabildiği için balayı öncesinde sorun yaşanmaması adına rezervasyon yaptırmanız yararlı olacaktır.

 1. Dalaman

Muğla’nın bir diğer alternatifi ise Dalaman. Diğer bölgelerin biraz gölgesinde kalmış gibi görünse de Dalaman’ın kendine has özellikleri ile sadık bir seven kitlesi var. Özellikle tekne turları ile popüler olan Dalaman’da yine doğa ile iç içe bir balayı yaşanabilir.

 1. Özdere

İzmir’in bugüne kadar saklı kalmış cennetlerinden birisi olan Özdere, sakin bir yaşam ve kafa dinlemek isteyenler için ideal. Özellikle evlilik öncesindeki koşturmadan yorulan çiftler için belki de en iyi dinlenme yeri.

 1. Alanya

Antalya her ilçesiyle ve bölgesiyle farklı bir seçenek sunarken Alanya da kuşkusuz bu listeye giriyor. Antalya’dan ayrı bir bölge olarak popüler olmayı başaran Alanya, tarihi ve doğal yerleri ile dikkat çekiyor. Otel kaliteleriyle Antalya’dan aşağı kalmayan bölgede pek çok farklı alternatif mevcut. Bu bakımdan tercih ve ekonomik durumunuza göre bu seçeneklerden birisini seçebilirsiniz. . Antalya uçak bileti almak için Biletmar.com’u tercih edebilirsiniz.

 1. Kuşadası

Balayı konusunda Kuşadası da değerlendirilebilecek yerlerden. Denizleri, plajları ile ünlü olan Kuşadası, özellikle Bodrum ve İzmir’e yakın olması nedeniyle çok tercih ediliyor. Tek bir yerde kalmak istemeyen ve gezmek isteyen kişiler bu nedenle Kuşadası’nı değerlendirebilir.

 1. Ayvalık

Lüksten uzak, ekonomik ve daha sakin bir yer arayanlar için Ayvalık oldukça ideal. Çoğu zaman sakinlik arayanların tercihi olan Ayvalık, aynı zamanda diğer balayı bölgelerine göre çoğu merkeze daha yakın. Cunda Adası gibi yerleri dolaşabileceğiniz Ayvalık’ta balayı mutluluğunu yakalamanız mümkün.

 1. Datça

Tarihiyle özel bir yere sahip olan Datça, tarihin o gizemli ve mistik dokusunu hala taşıyor. Knidos Antik Kenti, Hayıtbükü, Palamutbükü ya da Ovabükü gibi yerleri görebileceğiniz Datça’da balayı için rahat etmenin yanı sıra farklı bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz.

 1. Didim

Balayı turizminde önemli bir yeri bulunan Didim, çiftler için her türlü imkanı sunuyor. Ege kıyısında romantik bir tatil yapmak ve balayı süresince günlerinizi dolu dolu geçirmek adına Didem’de aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

 1. Side

Antalya merkezden biraz uzak olmasına rağmen şehir karışıklığından kaçarak Antalya’da kalmak isteyenler Side’yi tercih edebilir. Dünyaca ünlü Apollon Tapınağı, Antik Tiyatro ve Aspendos Köprüsü de yine burada sizleri bekliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir