Türk ve Yunan işadamları ticari işbirliği için Manisa’da biraraya geldi

01 Mayıs 2017 Pazartesi, 20:45

MANİSA Ticaret ve Sanayi Odası, Sakız Adası Ticaret Odası’nı misafir etti. 20 kişilik bir heyetle Manisa’ya gelen Yunan işadamları iki gün süren program çerçevesinde Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıya katıldı, ikili iş görüşmeleri yaptı.

 

Türk-Yunan ticari işbirliğine Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda yeni bir adım atıldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine Manisa’ya gelen  Sakız Adası Ticaret Odası Başkanı George Georgoulis, Sakız Adası Belediye Başkan Yardımcısı Dimitris Kytrlikakis ve beraberinde 20 kişiden oluşan işadamı heyeti  Manisalı işadamları ile bir araya geldi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda düzenlenen toplantıya Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Toplantının açılışında konuşan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Sakız Adası Ticaret Odası heyetini Manisa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Konuk işadamlarına Manisa’nın ekonomisini, tarım ürünlerini, tarihi ve turistik bölgeleri hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Erbil, iki ülke arasındaki ticaret hacmini yapılacak çalışmalarla hep birlikte arttırabileceklerini söyledi. Manisa’da olmanın ve bu şehri tanıyacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Sakız Adası Ticaret Odası Başkanı George Georgoulis, asırlardır Ege Denizi’nin iki yakasında yaşayan halkların artık ticari işbirliği anlamında da adımlar atması gerektiğini söyledi. Başkan Georgoulis, Sakız Adası Ticaret Odası olarak bu adımların ilkini atmak için Manisa’ya geldiklerini belirtip, “Özellikle turizm alanında işbirliği yapabiliriz. Manisa ile ulaşım yönünde de her hangi bir sıkıntı yaşanmayacağını bizler gördük. Çeşme Limanı’na olan yakınlığı ile her iki ülke vatandaşlarının kısa sürede seyahat etme imkanları var. Birbirimize çok uzak değiliz. Bu toplantının sonuçlarının her iki ülke adına başarıyla sonuçlanacağını düşünüyorum” dedi.

 

Sakız Adası Belediye Başkan Yardımcısı Dimitris Kytrlikakis, her iki ülkenin iş dünyası temsilcilerinin yer aldığı bu buluşmanın turizm, kültür ve ticaret alanlarında oluşacak işbirliklerine ve verimli bir başlangıç olacağını söyledi. Toplantının ardından sektör temsilcilerinin katılımıyla ikili iş görüşmeleri gerçekleşti. Özellikle turizm sektöründe yer alan Manisalı firmaların ilgi gösterdiği görüşmelerde iş bağlantıları sağlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir