Trafik İşaret ve İşaretçileri Yenileniyor

30 Temmuz 2015 Perşembe, 09:41

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, trafikte sürücü ve yayaların güvenliği, ulaşımın daha sağlıklı olması açısından Mimar Sinan Bulvarı’nda yol çizgileri ile yatay düşey işaretlemelerini yeniliyor. Çalışmayla yol ve sürücü güvenliğinin yanı sıra bulvarın estetik ve görüntü açısından da uygun hale geleceği belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Mimar Sinan Bulvarı’nda yol çizgilerini ve yatay düşey işaretlerini yeniledi. Çalışma hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, “Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerimiz, Mimar Sinan Bulvarı üzerinde Kuva-yı Milliye Anıtı’nın oradan başlayarak, Gediz Kavşağına kadar olan yol üzerindeki eskimiş yol çizgilerini yenilemekteyiz. Üzerinde bulunduğumuz bulvar üzerindeki yol çizgileri ile yatay ve düşey işaretlerimizin de yenilemesini yapıyoruz. Burada yaptığımız çalışma tamamen şehir trafiğinin güvenliğini sağlamak için. Kaybolmaya yüz tutmuş çizgileri ortaya çıkararak, estetik ve görüntü açısından da uygun bir hale getirmenin çabası içindeyiz” diye konuştu.

Yenileme Çalışmaları Devam Edecek

Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin 480 kilometre yol çizgi yenilemesi yaptığını sözlerine ekleyen Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, “Gerek Mimar Sinan Bulvarı, gerekse diğer caddelerimizde de bu tür yatay düşey çizgilerin yeniden yapılanması, levhalama, duba, kasis ve diğer çalışmalar ile ilgili yenileme çalışmalarımız devam etmektedir. Tabi bu çalışmalar kapsamında yol çizgi aracımız ve el makine araçlarımızla toplam 480 kilometre yol çizgi işlemleri yapılmıştır. Bundan sonra da yenileme çalışmalarımız devam edecektir. Merkezde ve ilçelerimizde yol çizgi ve yatay düşey işaretlemeleri tarafımızdan en iyi en etkin şekilde yapılmaya devam edilecektir” dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir