Toptan Güderi Bezler ve Fiyatları

16 Eylül 2016 Cuma, 03:22

Genellikle geyik derisinden yapılan güderi bezinin asıl özelliği yumuşak ve mat olmasıdır. Belki birçoğunuz bu bezi araba bezi olarak da tanıyorsunuzdur. En çok kuyumculuk sektöründe kullanılan ve bu sektörün vazgeçilmez bezi olan güderi bezi hiçbir eşyayı çizmez, incitmez ve zarar vermezdir.

Çok yumuşak, esnek ve iz bırakmayan bu bezin içinde mikrofiber adı verilen nano teknolojiden yapıldıkları da vardır. Bu teknoloji sayesinde bu güderi bezinin özellikleri güçlenmektedir. Özellikle araba camlarını silmekte, gözlük camlarını ve ya herhangi bir temizlik işlerinde ağırlık olarak kullanılan bu bez en çok iz bırakmadığı için diğer bezlerden önde gelmektedir.

Tabi özelliklerini bunlarla bitiremeyiz. İçindeki nano teknolojiler sayesinde bezin kendi ağırlığının %600’ü kadar ağırlık kaldırabilme özelliğine sahiptirler. Sırf bu yüzden bile bu bezler tercih edilmektedir.

Ama bir diğer çeşit güderi bezleri ise koyun, keçi, tavşan, geyik, karaca gibi hayvanların derisinden yapılmaktadırlar. Sırf bu yüzden bu güderi bezinin bu çeşidi oldukça sağlıklı olup hijyendostudur.

Tabi bu saydığımız hayvan derisinden yapılan güderi bezi genelde tıbbi malzemelerin temizliği için kullanılmaktadır. Bu yüzden de fiyatı oldukça pahalıdır.

Diğer bezlere göre bu güderi adı verdiğimiz mikrofiber bezler çevre dostu olduğu kadar zararsızdır. Evinizde kullanmış olduğunuz 3-5 Tl’ye almış olduğunuz bezlerin oluşumunda kimyasal madde kullanıldığı için size ve çevrenize zarar vermektedir.

Mikrofiber adı verilen ve halk dilinde güderi bezi denilen bu bezler astım hastaları için ise çok iyi bir üründür. Çünkü güderi bezi havadaki tozu alarak astım hastasının rahatsız olmasını engeller. Sadece astım hastaları için değil tozlara alerjisi olan insanlar içinde çok iyi bir üründür.

Güderi bezini herhangi bir işinizde kullandıktan sonra bez ister temiz ister kirli gözüksün, bezi ıslatıp iyice suyunu sıktıktan sonra yarım saat sıcak suda bekletmeniz tavsiye edilir. Çünkü içinde liflerin kendini toplaması sıcak su ile daha hızlı gerçekleşmektedir.

Güderi bezlerini nasıl temizlerim? Herhangi bir sabun kullansam olur mu? Diyorsanız ise; güderi bezini istediğiniz bir deterjan ve ya kalıp sabunlar vasıtası ile temizleyebilirsiniz. Ama içiniz rahat etmezse sade su ile de yıkayabilirsiniz.

Toptan Güderi Bezleri Nereden Satın Alabilirim

Türkiyenin lider toptan satış sitesi olan www.toptansatis.com.tr güderi bezlerin satışındada liderliği uzun yıllardır kimselere bırakmıyor, yılların tecrübesi ve ucuz fiyat cazibesi ile piyasada size önerebileceğimiz başka bir site malesef henüz yapılmadı.

Toptan Güderi Bezlerin Fiyatlarına bakmak ve toptan satın almak isterseniz buraya tıklayınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir