TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu Şerife İnci Eren’i konuk etti

10 Kasım 2014 Pazartesi, 10:21

Şerife İnci Eren ‘İş’te Kadın’ olmayı anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından gerçekleştirilen” “İş’te Kadın” toplantılarının bu ayki konuğu İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve TAİDER Başkanı Şerife İnci Eren oldu. Saruhan Hotel’de gerçekleşen toplantıya Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu, TOBB Manisa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nilgün Aksoy ve Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri katıldılar.

TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nilgün Aksoy, böyle güzel bir ortamda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler kurulu olarak 2007 yılından bu yana görevimizi yapıyoruz. Görevlerimizin başında kadın girişimcilerin sayısını artırmak geliyor. Kadın girişimcilere ön ayak olmak, onlara rol model olmak ve aynı zamanda kadın girişimcileri heyecana getirecek başarılı iş kadınlarıyla bir araya gelmesini sağlamak için çalışıyoruz. Bugün burada başarılı bir iş kadın olan İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şerife İnci Eren ile birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Böyle başarılı iş kadınların deneyimlerini, tecrübelerini paylaşarak, işlerimizde daha da başarılı olacağımızı düşünüyoruz” dedi.
İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şerife İnci Eren, kadın girişimcilerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu kaydederek, “Hem ülkemizin, hem de kadınların gelişimine katkıda bulundukları için Manisa Kadın Girişimciler Kurulu’na yürekten teşekkür ediyorum. Bir ülkenin gelişmişliği, sivil toplum kuruluşların gelişmişliğiyle doğru orantılıdır. Kadın olarak bu konuda çok ciddi sorumluluklarımızın olduğunu düşünüyorum. Hem anne, hem eş olacaksın, hem de iş hayatının temposuna ayak uyduracaksınız. Bu birliktelikler hepimize ayrı birer enerji veriyor” dedi.
Şerife İnci Eren, 37 yıldır İnci Holding bünyesinde görev yaptığını belirterek, “Daha okulu bitirmeden aktif olarak iş hayatında yer aldım. 1952 yılında yani 62 yıl önce Nazilli’de kurulduk. Köklerimiz Aydın Nazilli, şirketimizin merkezi İzmir, tesislerimiz ise Manisa’dadır. 2 bin 400 çalışanımız var. Türkiye’de ilk 350 firma arasında 3 firmamız var. 1 milyar 200 Milyon TL’lik bir ciromuz var. Otomotiv yan sanayisinde ağırlıklıyız. 60 yılda Türkiye’nin büyümesine paralel bir büyüme gerçekleştirdiğimize inanıyoruz. Benim için başarı alınan ödüller değil, ülkeye faydalı olmaktır” dedi.
İnci Holding olarak eğitime her zaman önem verdiklerini kaydeden Şerife İnci Eren, “İhtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak ve ülkemizin çeşitli yerlerinde üniversite öğrencileri için yurtlar yapmaya çalışıyoruz. İş dünyası ile eğitim dünyasına köprü olması açısından İnci Akademi’yi oluşturduk. 2 bin 400 çalışanımızın eğitiminin yanı sıra herkese kapılarımız açıktır” diye konuştu.
İnançların insanların arzu ve isteklerini oluşturduğunu vurgulayan Şerife İnci Eren, “Zirveye çıkmamda annemin, eşimin, çocuklarımın ve çalışma arkadaşlarımın çok büyük katkısı oldu. Amaç belirleme, zamanı iyi değerlendirme, cesaret, istikrar ve tutarlılık ile başarılı olduğuma inanıyorum. İlik olarak amaç belirlemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ne istediğini bilmeyenler, bulundukları yerde memnun olmazlar. Büyükler, ‘Ne istediğini bilene dünya bile yol verir’ diyor. Daima iddialı ama daima gerçekçi olmalıyız. İkincisi zamanı çok iyi değerlendirmeliyiz. Zaman sahip olduğumuz en önemli kaynaklardan biridir. Aynı zamanda çok kısıtlıdır. Kendimize, işimize ayırdığımız zaman dengeli olmalıdır. Televizyon izlemek veya kitap okumak bizim bir seçimimizdir. Sabahları 1 saat erken kalkmaya çalışıyorum. Bunun 20 dakikasını okuyarak, 20 dakikasını egzersiz yaparak ve kalan 20 dakikasını günümü planlıyorum. Bunun çok faydasını görüyorum. İçinde bulunduğum anı doyasıya yaşamaya çalışıyorum. Üçüncü başlık olarak cesareti çok önemsiyorum. Her zaman cesur olmalıyız.
Ama bütün insan davranışları sevgi ve korkudan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu ikisinden hangisini seçeceğimizi çok iyi bilmeliyiz. Son olarak istikrar ve tutarlı olmayı da önemsiyorum. Girişimcilik istikrar ve tutarlılıktan kaynaklanıyor. Yaptıklarımız, düşündüklerimiz uyum içinde olmalı” diye konuştu.
Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu ise, “Türkiye’de özellikle aile şirketlerinde üçüncü kuşakta sıkıntılar başlıyor. Günümüzde bir çok aile şirketinde yaşanan ayrılıkları üzülerek takip ediyoruz. Oysa bir aile şirketi olan İnci Holding 60 yıldır bu ülkeye en güzel şekilde hizmet vermeye çalışıyor. Manisalı işadamları olarak İnci Holding ile gurur duyuyoruz. Bu gerçekten büyük bir başarı öyküsüdür. Bu başarının mimarlarından olan ve bu geceye katılarak bizlere çalışma hayatındaki tecrübelerini paylaşan Şerife İnci Eren hanımefendiye teşekkür ediyorum’ dedi.

IMG_1188_1024x682 IMG_1191_1024x682 IMG_1192_1024x682 IMG_1267_1024x682

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir