Tarım ekipmanları sektörü Manisa’da buluştu

03 Kasım 2016 Perşembe, 20:05

MANİSA’da 103 firmanın katılımıyla düzenlenen Teknotarım 10’uncu Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde tarım ve hayvancılık alanında makine ekipmanların tanıtıldığı Teknotarım 10’uncu Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışı yapıldı. 103 firmanın yer aldığı fuar açılışına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Metin Öztürk, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, birlik başkanları ile çiftçiler katıldı. Törende konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Metin Öztürk, kentin üzüm, tütün, zeytin, kiraz, kavun gibi ürünlerin başkenti olduğunu belirterek, ülkenin gıda ambarı olduğunu ifade etti. Manisa’nın tarım ve sanayi şehri olduğunu dile getiren Öztürk, 2015 yılında kentten 517 bin ton tarımsal ürün ihracatı yapıldığını açıkladı.

Manisa Valisi Hakan Güvençer, Manisa’nın tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek bir il olduğunu söyleyerek, “Manisa’ya tarım fuarı gerçekten de yakışıyor. Tarım sektörünün stratejik öneminin farkındayız. Önemli adımlar atıyoruz, zemin hazırlanıyor. Son derece iyi bir yoldayız. Manisa ciddi bir endüstri şehri olmakla birlikte tarımla endüstriyi iyi barıştırmış, diğer illere örnek yerlerden birisidir. Manisa tarım alanında mevcut potansiyelini çok daha iyi kullanacak. Tarımsal işletmelerde teknolojiye daha fazla yer vereceğiz. Organik tarımı mutlaka bu şehrin markası haline getireceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri fuarı gezdi. Fuara katılan kadın çiftçiler de tarım alanındaki makine ve ekipmanları ilgiyle inceledi, traktörlere bindi. Fuarın 6 Kasım Pazar gününe kadar gezilebileceği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir