TARİHİ BEDESTEN NİKAH SALONU OLUYOR

30 Mayıs 2014 Cuma, 19:53

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba arasında imzalanan sözleşme ile Rum Mehmet Paşa Bedesten’i Şehzadeler Belediyesine kiralandı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Rum Mehmet Paşa Bedesten’ini nikâh salonu ve çok amaçlı salon olarak teşrif ederek Manisalıların hizmetine sunacağız. Bedesten çevresindeki dükkanları da restore ederek, o bölgeyi bir Osmanlı çarşısı olarak değerlendireceğiz.”dedi. Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba “Bu eserlere gözünüz gibi bakacağınızdan şüphemiz yok” dedi.

İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba ve şube Müdürü Recep Kafes, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i makamında ziyaret ederek, Belediye hizmetlerinde kullanılacak olan vakıf eserlerinin kiraz sözleşmesini imzaladılar.  İmza sözleşmesine göre Şehzadeler Belediyesi Vakıflar’ a ait olan 5 vakıf eserinde belediye hizmetlerini verecek. Kiralanan vakıf eserleri arasında Rum Mehmet Paşa Bedesteni de yer alıyor. Bedestenin yanı sıra çukur hamam, bedesten yanında bir işyeri ve vakıf iş hanından iki büro, Şehzadeler Belediyesince kiralandı.
“VAKIF ESERLERİ EMİN ELLERDE”

Ziyarette konuşan İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba, “Bugün vakıflarımızın mülklerinin bir kısmını Şehzadeler Belediye Başkanlığına kiraya veriyoruz. Emin ellere teslim ediyoruz, bundan dolayı gönlümüz rahat. Bunlardan bir tanesi hepimizin bildiği şehir merkezinde bedesten var, bedestenin yanında bir dükkân, çukur hamam ve iki tane iş hanı büromuz var. Kira sözleşmemiz, hayırlı ve uğurlu olsun, başkanımızın eserlerimize gözü gibi bakacağına inanıyoruz” dedi.

ŞEHZADELER İLÇEMİZE YAKIŞIR NİKÂH SALONU YAPACAĞIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Vakıflar Bölge Müdürümüzün de ifade ettiği gibi, seçimlerin hemen ardından kolları sıvadık, bir taraftan kuruluş çalışmalarımızı tamamlarken diğer taraftan da hizmetlerimizi daha sağlıklı bir şekilde halkımıza sunabilmek için mekân ihtiyaçlarımız ile ilgili kiralama yollarına gidiyoruz. Bilindiği gibi bedestenin içerisinde restore edilmiş çok güzel bir salon var. Burayı Vakıflar Bölge Müdürlüğünden kiraladık, inşallah önümüzde ki günlerde zeminiyle ilgili gerekli düzenleme ve tadilat yapıldıktan sonra orada Şehzadeler ilçemize yakışır çok güzel bir nikâh salonu, ve çok amaçlı salon olarak hazırlamış olacağız ve Şehzadeler halkına hizmet verecek, hem de bölge esnafına bir canlılık katmış olacak.  Çünkü orada ciddi bir insan sirkülâsyonunun olması demek, artık hareketliliğini yitirmiş olan çarşımıza da ciddi manada bir hareketlilik kazandıracaktır. Bu müjdeyi esnafımıza veriyorum. Yine aynı şekilde restore edilmiş olan çukur hamamı da kiralayıp faaliyetlerimiz için kullanacağız. Yine vakıf iş hanlarımızdan da iki tane büromuzu da Belediyemiz dairelerini kullanması için kiralamış bulunuyoruz. Şehzadeler Belediyemiz için halkımız için hayırlı olsun. Ben bu noktada emeği geçen Sayın Bölge Müdürüme, şube müdürlerimize çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.

ÇELİK “BEDESTEN BÖLGESİNDE OSMANLI ÇARŞISI KURACAĞIZ”

Bedesten bölgesindeki esnaf dükkanlarının cephe güzelleştirme çalışmalarını en kısa zamanda yapacaklarını belirten Başkan Çelik, “Seçimlerden önce bu bölgedeki esnafımıza burayı Osmanlı çarşısı olarak değerlendireceğimizin sözünü vermiştik. Bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kısa bir zaman içinde bu bölgedeki cephe güzelleştirme çalışmalarının startını vereceğiz. Bu bölge Manisalılar için cazibe merkezlerinden birisi olacak. Esnafımız projemizi hayata geçirmemizin ardından rahat bir nefes alacak. Bu bölgede yıllardır zor şartlar altında esnaflık yaptıklarını görüyoruz. İnşallah en kısa sürede mutlu huzurlu bir şekilde insanlarımıza hizmet verecekler“dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.