SÜRÜCÜ KURSU ÖĞRETMENLERİNE EĞİTİM

30 Mayıs 2014 Cuma, 19:43

MANİSA İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Özel Öğretim Şube Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü, Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Direksiyon sınav sorumlusu yetiştirmek amacıyla kurs açtı. Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda 96 saat süren kursa 90 personel katıldı. Kurs öncesi bütün kursiyerler güvenli araç kullanımı eğitiminden geçti.

Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Yüksel, Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Direksiyon sınav sorumlusu yetiştirmek amacıyla Özel Öğretim Şube Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü koordinasyonunda kurs açıldığını belirtti. 96 saatlik kursun içerisinde 8 saat iletişim, 16 saat ölçme ve değerlendirme, 32 saat trafik kuralları ve 8 saatte güvenli araç kullanımı derslerinin bulunduğunu vurgulayan Yüksel, “Kursa 90 kişi katıldı. Kursa katılan arkadaşlarımızın hepsi kursa başlamadan önce güvenli araç kullanımı eğitiminden geçti. Yani her bir arkadaşımıza araç kullandırdık. Normal sınav yaptığımız parkurda araçlarını kullandılar ve bu araç kullanımı neticesinde de başarılı olan bütün arkadaşlarımız kursa devam etme hakkı elde etmiş oldu. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyette bulunan Halk Eğitim Merkezimiz talep olan her alanda kurs açmaya devam ediyor” dedi.

Bu yıl Halk Eğitim Merkezi’nde 900’den fazla kurs açtıklarını kaydeden Fevzi Yüksel, kursların daha çok istihdama yönelik kurslar olduğunu söyledi. Yüksel, talep geldiği müddetçe insanların geçimlerini temin etmeye yönelik kurslara devam edeceklerini ifade etti. Yüksel, kursun teorik kısmının sona erdiğini, uygulama kısmının pistte devam edeceğini vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir