Su taşkınları artık sorun olmayacak

14 Aralık 2016 Çarşamba, 15:51

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Köprübaşı ilçesi Yenice Mahallesi Karaveliler Sokak’ta yaptığı kutu menfez imalatıyla köprü geçişinde yaşanan taşkınların önüne geçti.
MASKİ Genel Müdürlüğü, dere ıslah çalışmalarıyla vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlıyor. Çalışmalarla aynı zamanda yağışlı havalarda dere yatakları üzerinde bulunan köprü geçişlerindeki ulaşım da aksamıyor. Bu kapsamda, Köprübaşı ilçesine bağlı Yenice Mahallesi Karaveliler Sokak’ta bulunan dere yatağındaki geçiş sorunu da çözüldü. Mahalle sakinlerinin MASKİ’ye başvurması üzerine inceleme yapan ekipler, köprü geçişine menfez yapılmasına karar verdiler. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından temin edilen 2 adet kutu menfez, Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı MASKİ İlçe Şefliği ekipleri tarafından köprü altına yerleştirildi. Geç saatlere kadar süren çalışma MASKİ ekipleri tarafından tamamlanarak, aşırı yağışlarda yol geçişinde yaşanan sıkıntının önüne geçildi. Aynı ıslah çalışması ilçenin Döğüşeren ve Uğurlu Mahallelerinde de yapılarak, dere yataklarında meydana gelen taşkınların günlük hayatı aksatması önlenecek.

“Sular yola taştığında gelip geçemiyorduk”
Yenice Mahalle Muhtarı Nurullah Erşahin, “Bu çalışma yapılmadan önce mahallemizin deresinde ufak bir büz vardı ve yeterli gelmiyordu. Sık sık tıkanma yaptığı için de yağmur olunca sular yola taşıyordu, gelip geçemiyorduk. Bu çalışma bizim için çok iyi oldu. Çünkü burası büyük bir dere. Menfez yapılınca yol rahatladı. Çok memnun olduk. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’ye teşekkür ediyorum. Emeği olanlardan Allah razı olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir