Su sorunu yaşayan vatandaş için gece mesaisi

23 Mart 2017 Perşembe, 15:17

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Muradiye Mahallesi’ndeki yerleşim yerlerinde üst katlarda yaşanan su sıkıntısını yeni hidrofor bağlantıları ile gideriyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Muradiye’de dönem dönem apartmanların üst katlarında yaşanan su kesintilerinin önüne geçme adına çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü, hızla gelişen ve nüfus artışı yaşanan Yunusemre ilçesinin Muradiye Mahallesi’nde yaşanan su basınç problemini ortadan kaldırmak için yaptığı tetkikler sonucunda 3 adet hidrofor bağlantısı ile sorunun önüne geçecek. MASKİ, vatandaşların gündüz saatlerinde su kesintileri yaşamaması adına çalışmalarını gece saatlerinde sürdürüyor. Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı tarafından daha önce yenilenen elektrik panellerinin yanı sıra şimdide toplamda 90 kw’lik 3 adet hidrofor montajı gerçekleştiriliyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla özellikle üst katlarda yaşanan su basınç problemi ortadan kaldırılacak. Gece geç saatlerde de süren çalışmaları İçme Suyu Dairesi Başkanlığında görevli Merkez Şube Müdürü Mahmut Kırkağaçlı ve Merkez İlçe Sorumlusu Emre Güngörmez yakından takip etti.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Muradiye Mahallesi sakinlerinin mağduriyet yaşamamaları adına çalışmaların ağırlıklı olarak gece geç saatlerinde gerçekleştirildiğini belirtti. Aslay, ”Muradiye ilçemiz, hızlı gelişen ve nüfus açısından büyük artış gösteren bir mahallemiz. Bu hızlı ilerleyiş karşısında Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla gerekli çalışmaları sürdürerek altyapı ihtiyacını karşılıyoruz. Mahallemizde özellikle apartmanların üst katlarında yaşanan su basınç problemini gidermek için mahallemizin içme suyunu karşılayan depomuza 3 adet hidrofor desteği vererek basınç problemini ortadan kaldıracağız. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına ekiplerimiz gece ilerleyen saatlerde çalışarak sorunu çözüme kavuşturacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir