Soma’nın yağmursuyu hattına 8,5 milyon liralık yatırım

05 Ocak 2018 Cuma, 10:33

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Soma ilçe merkezinde 8 buçuk milyon lira yatırımla hayata geçirdiği 7 buçuk kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçe merkezlerindeki altyapı sıkıntılarını gidermek için yoğun mesai harcıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Soma ilçe merkezinde başlatılan yağmursuyu hattı kuşaklama çalışması hızlı bir şekilde ilerliyor. Soma’nın prestij caddelerini kapsayan 2 buçuk kilometrelik şebeke döşeme işinin tamamlanması ile birlikte yağmursuyu kuşaklama çalışmasını başlatan MASKİ ekipleri, 5 kilometre uzunluğunda hat döşüyor. Soma merkezin kanayan yarası olanyağmursuyu sorununu 8 buçuk milyon liralık rüya gibi bir yatırımla son bulacak.

ESNAFLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Muzaffer Tezcan Caddesi esnaflarından Necati Eren, “Yağmursularının toplanması için bir çalışma yapılıyor. Yağmur yağdığında bu cadde sular içinde kalıyordu. Dükkanlarımıza giriş çıkışlarda sıkıntı yaşıyorduk. Karşıdan karşıya geçerken insanlar çok sıkıntı çekiyordu. Su, dere gibi akıyordu. Suyun gidecek yeri olmadığı için rögarlar taşıyordu. İster istemez sıkıntılar çıkıyordu. Artık daha iyi olacağını biliyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’un yaptığı hizmetleri görüyoruz. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Muzaffer Tezcan Caddesi’ndeki bir diğer esnaf İsmail Günay ise yapılan çalışmaların önemine değinerek, “Soma sanayisinde esnafım. Manisa Büyükşehir Belediyemizin mekanımızın önünde yapmış olduğu altyapı çalışmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu hizmet, bizim sıkıntılarımızı gidermekiçindi ve çok yararlı oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER:ERSAN ERDOĞAN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir