SOMA DAVASI ERTELENDİ

13 Nisan 2015 Pazartesi, 11:57

Mağdur avukatların ve Şehit Madenci yakınlarının olayın tutuklu sanıklarının olmaksızın davanın yapılamayacağını görüşünü ısrarlı biçimde mahkeme heyetine belirtmeleri üzerine Soma davası 15 Nisan’a ertelendi.

TÜRKİYE’yi yakından ilgilendiren Soma Duruşması yaklaşık bir saat devam edebildi. Şehit yakınlarının, cezaevinde tutuklu bulunan sanıkların kamerayla bağlanması durumuna karşı çıktı ve salonda arbede çıktı. Bununla birlikte avukatSelçuk Kozağaçlı söz aldı: “Sanıkların getirilmemesine itiraz ediyorum. Sanıkların buraya getirilmesini talep ediyoruz. Bakanlık yazısı yok hükmündedir. Sanıklar orada, baskı altında mı, tehdit mi alıyorlar, birbirleriyle mi konuşuyorlar… Hiçbir şey bilmiyoruz. Sanık müdafiilerinin de can güvenliği yok diye çıkmasını da kabul edemeyiz. Buradaki herkesin can güvenliği var. Ben cezaevinde o salonda bulunamıyorum. O zaman ben de sanıkların yanında orada olmak istiyorum” diye konuştu.

Salon içerisindeki arbedenin ardından mahkeme heyeti almış olduğu kararı değiştirerek, sanıkların duruşma salonuna getirilmesini kararlaştırdı. Mahkemede 15 Nisan Çarşamba gününe ertelendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.