SOFUOĞLU’NA RAKİP VAR!

09 Ekim 2014 Perşembe, 01:27

Yapılacak olan Eğitim Bir-Sen Manisa Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Mehmet Emin Sofuoğlu’na rakip çıktı. İsmet İnönü Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi’nde Matematik öğretmeni olarak görev yapan Korkmaz Akçay, seçimlerde aday olduğunu açıkladı.

Ferdi UZUN

İsmet İnönü Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi’nde Matematik öğretmeni olarak görev yapan Korkmaz Akçay, Öğretmenevi’nde düzenlenen programla 1 Kasım’da yapılacak olan Eğitim Bir-Sen Manisa Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nda aday olduğunu açıkladı. Mevcut yönetimde eksikler gördüğü için aday olduğunu açıklayan Korkmaz Akçay, “Bu süreçte hakikaten sendikacılık yapmak, yararlı projeler üretmek ve Manisa eğitimine katkı sunmak istiyoruz. Eğitimci arkadaşlarımızın sorunlarına, sevinçlerine, acılarına içtenlikle ortak olmak istiyoruz. Bu gelen çağrıya, davete canımla, başımla, bilgimle, en önemlisi adil yönetim ve hakkaniyet duygularımla aday oluyorum. Üyelerimizin onurlu, huzurlu ve mutlu bir şekilde çalışabileceği; özgür, adil, katılımcı, planlı ve kaliteli çalışma ortamına kavuşmasının sağlanması için mücadele edeceğim” dedi.
Daha iyisini yapacağız

Akçay, “Hakkaniyetle varım ve aday oluyorum. Demokrasilerde aday olmak, ortaya çıkmak en doğal haklardan bir tanesidir. Daha iyisini yapacağımızı arzuluyoruz, daha iyisini yapacağımızı biliyoruz ve iddia ediyoruz. Bunun bir hayırda yarış olduğunu düşünüyoruz. Çünkü sendikacılık bizim hayata bakış açımız içinde bizi Allah’a götüren, Allah’a yaklaştıran, hanemize sevap yazdıran bir hizmet olduğunu düşünüyor ve öyle görüyoruz” diye konuştu.

Tüketen değil Üreten gençlik

Daha iyi bir sendikal yönetim anlayışla hareket edeceklerinin altını çizen Akçay, “Çıktığımız bu hizmet yolunda tüm eğitimci arkadaşlarımın sorunu benim sorunumdur. Eğitim çalışanlarının sorunlarını çözmek ve daha iyi bir sendika için bu yola koyuldum. Başarıya, iyi niyetle, iyi bir ekip ruhuyla, inançla, azimle, kararlılıkla, araştırma ve gelişimle ulaşmak ancak mümkündür. Hangi renkten hangi dilden, hangi mezhepten ve hangi ırktan olursa olsun tüm üyelerimize aynı eşit mesafede olacağız. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, ilçe müdürlük birimlerimizle koordineli olup, tüketen öğrenci ve gençlik profili değil, tasarlayan ve üreten bir gençlik profili yetiştirmek adına hizmet vereceğiz. Girişimci ruhlu eğitim sistemini geliştirmeliyiz” diye konuştu.

Sendikacılık bir dik duruşudur

Akçay, “Sendikamız sadece öğretmenlerin, sadece yöneticilerin, sadece genel idari hizmetleri ve yardımcı hizmetleri yürütenlerin sendikası değildir. Bir eğitim sendikası olarak, eğitim çalışanlarının yanında tüm memur sen üyelerinin sesi olmalı, sendikası olmalıdır. Sendikamızı ben merkezli ve aile şirketi anlayışıyla yönetmeyeceğim. Sendikamızdan ayrılan ve küsen birçok nitelikli ve yetenekli dava arkadaşımızı sendika çatısı altında toplayacağım. Sendikacılık bir dik duruşudur, bir misyondur. Görüşlerin her dediğine evet diyen değil, Sendika demek, demokrasi içinde sevgiyle, saygıyla muhalefet demektir” şeklinde konuştu.

Bencil tercihlerin takipçisi olacağız

Akçay son olarak şunları söyledi: “Haklı olduğumuz bir konuda sonuna kadar mücadele edeceğiz. Tek adamlık ”ben, sen, bizim oğlan” anlayışıyla asla çalışma yapmayacağız. Seçildiğim takdir de yönetici atama tercihlerinde, atamalarda ve görevlendirilmelerde birçok yanlışlıkların ve bencil tercihlerin takipçisi olacağız. Üyelerimizin saf dışı bırakılarak, yola çıktıklarıyla değil de, yolda bulduklarıyla devam eden anlayışta asla olmayacağımı bilmenizi istiyorum. Yanlış hesap Bağdat’tan döner sözünü hatırlatmak isterim, bunun da yeri demokrasi arenası kongremizdir, değerli delegelerimizin özgür iradesi ve seçimidir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir