Şiyak ve Akgöl’den Yuntdağı’nda İnceleme

24 Eylül 2014 Çarşamba, 10:10

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak ve Hakan Akgöl, Yuntdağı bölgesindeki mahallerde vatandaşlarla buluşarak daha önceden yapımı eksik kalan hizmet binalarında incelemelerde bulundu.

Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak ve Hakan Akgöl’e kırsal bölgelerdeki sorunları çözmek amacıyla kurulan Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallere Hizmet Komisyonu da eşlik etti.

Başkan Yardımcıları Şiyak ve Akgöl ilk olarak Sarma Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bir kahvede vatandaşların sorunlarını dinleyen Şiyak ve Akgöl mahallede yarım kalan hizmet binalarını tespiti için bilgi aldı. Başkan yardımcıları komisyon ile birlikte ardından mahalledeki yapımı yarım kalan bir hizmet binasını inceledi.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, “İncelediğimiz bina şuana kadar İl Özel İdare tarafından bu hale getirilmiş olan binalardan bir tanesi. Sarma köyü, mahalle olmasıyla birlikte bizlerinde verdiği destek ile burada çalışmalar yapılacaktır. Bu şekilde 50’ye yakın yapım aşaması yarım kalmış yerlerimiz var. 4-5 yıl içerisinde aciliyeti en fazla olan yerlerden başlayarak çalışmalarımıza başlanacaktır” dedi.

“EŞİT HİZMET GÖTÜRÜLECEK”
Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Akgöl ise “Tüm mahallerimizde kurulan komisyon tarafından tespitler yapılıyor. Mahallerimizdeki ihtiyaçlar doğrultusunda yarım kalmış tesisler hangi kurum tarafından yarım kalmış olmasına bakılmaksızın sorunlar dinlenecek. Adil davranmak adına her ihtiyaç kayıt altına alınacak. Eşit hizmet götürülecek” diye konuştu. Daha sonra başkan yardımcıları ve komisyon üyeleri Yayla Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir