ŞİİR KİTABININ GELİRİ MANİSA ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NE

08 Kasım 2014 Cumartesi, 14:45

MANİSA’da yaşayan görme engelli Süleyman Ekici, ikinci şiir kitabının gelirini Manisa Altı Nokta Körler Derneği’ne bağışladı.

Doğuştan görme engelli Süleyman Ekici, bir şiir aşığı olduğunu söyleyerek yazdığı şiirleri kitap haline getirmek için büyük sıkıntı çektiğini anlattı. Ekici, ilk şiir kitabını maddi durumunun kötü olmasından dolayı bankadan kredi çekerek çıkardığını belirtti. 8 taksitle ödediği krediyle şiir kitabını çıkarmanın mutluluğunu yaşayan Ekici, ikinci şiir kitabı ‘Gurbetim Olsaydın İstanbul’ adlı şiir kitabının gelirini Manisa Altı Nokta Körler Derneği’ne bağışladı.

Şiir yazmaya çocukluk çağlarında başladığını anlatan 2 çocuk babası doğuştan görme engelli Ekici, “Şiirlerimi artık herkes okusun istiyordum. Ama maddi durumum iyi olmadığı için uzun süre şiir kitabımı çıkaramadım. Ardından bankadan kredi çekerek şiirlerimi kitap haline getirdim. Hayalimi gerçekleştirmiştim. Ama bundan sonra da durmadım. İkinci şiir kitabımı çıkardım. Engelli arkadaşlarımın sanata yönelmeleri için öncülük ediyorum. Sanatın bütün kollarında örnek engellilere rastlamak mümkündür ve sanatın engellilerin yaşam standartlarını yükselttiği de aşikardır. Sanatla ilgilenmek engellilere sosyolojik açıdan birçok fayda sağlıyor. En önemlisi engelli bireyin engeliyle ilgili olarak iç dünyasında yaşadığı travmaları ve ruhsal çöküntüleri de tedavi ediyor. Yazarak rahatlıyoruz. Ben şiir yazarak pek çok problemimi aştım” dedi.

Çıkardığı şiir kitabından kazanç beklemediğini anlatan Ekici, gelirin Altı Nokta Körler Derneği Manisa Şubesi’ne bağışlanacağını söyledi. Kitabın Altı Nokta Körler Derneği’nden temin edilebileceğini dile getiren Ekici, “Engelli arkadaşlarım için bir şeyler yapmak istedim. Bu yüzden kitabımı onlara atfettim. Kitabın satışından elde edilecek gelirin maddi durumu kötü olan engellilere umut olmasını istiyorum” diye konuştu.

siir-kitabinin-geliri-manisa-alti-nokta-korler-dernegine-_1487_dhaphoto1_706x768

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir