Şehzadeler’in Logosunu Vatandaş Belirleyecek

09 Temmuz 2014 Çarşamba, 11:30

Şehzadeler Belediyesi tarafından düzenlenen logo tasarım yarışmasına 577 eserle, 292 kişi başvurdu. Jüri ilk değerlendirmesini yaparak, halk oylamasına sunulacak 10 eseri belirledi. 4 gün sürecek olan anket uygulamasının ardından Şehzadeler Belediyesi logosunun 15 Temmuz 2014 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

“Geçmişten Geleceğe” sloganıyla yola çıkan Şehzadeler Belediyesi, ilçenin tabii, tarihi, kültürel değerlerini, potansiyellerini ve kimliğini ön plana çıkartacak, markalaşma çalışmalarının simgesi haline gelecek logo için tasarım yarışması düzenledi. 10 bin TL ödüllü yarışmaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sadece Manisa’dan değil, Türkiye’nin bir çok yerinden başvuru geldi. 292 kişi bir veya birden fazla eserle katılım göstererek, yeni kurulan Şehzadeler Belediyesi’nin logosunu tasarladı. Toplamda 577 eser jüri tarafından değerlendirmeye alındı. Seçici kurul tüm eserleri titizlikle inceleyerek, eser sayısını 10’a düşürdü. Kurulda CBÜ Prof. Dr. Mehmet Çelik, CBÜ Doç. Dr. Serhat Baştan, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Altan Türe, CBÜ’den Nilgün Aydoğmuş, Şehzadeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Ulus Kotluca yer aldı.

SEÇİLEN ESER 18 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK
Belirlenen eserler 10-14 Temmuz 2014 tarihleri arasında anket uygulaması ile halk oylamasına sunulacak. Bu çerçevede eserler 500 kişiye bizzat sorularak, bir gün boyunca Manolya Meydanı’nda sergilenerek, “Sehzadeler.bel.tr” adresinde yayınlanarak ankete açılacak. Ayrıca belediye meclis üyeleri arasında da anket yapılacak. Anket sonuçları ise, 15 Temmuz 2014 tarihinde seçici kurulun son değerlendirmesi ile belirlenmiş olacak. Birinci olan ve mansiyon ödülüne layık görülen eserler, 18 Temmuz 2014 tarihinde kamuoyuna duyurulacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.