Şehzadeler’den öğrencilere aşure ikramı

04 Kasım 2014 Salı, 20:38

Şehzadeler Belediyesi,Manisa İmam Hatip Kız Lisesi ve Ortaokulu’nda aşure ikramında bulundu. Şehzadeler Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemesini de yerinde inceleyen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, eğitime destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Muharrem ayı nedeni ile aşure hayrı yapan Şehzadeler Belediyesi bu kez Manisa İmam Hatip Kız Lisesi ve Ortaokulu’nda bin 500 kişilik aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Aşure dağıtımına Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Çoban ve Ahmet Songüler ile İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Şen ve sanatçı Orhan Çakmak katıldı. Kapıda çiçeklerle karşılanan Başkan Çelik, öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Aşure dağıtımının ardından okulu dolaşan Çelik, lise yıllarındaki sırasına oturarak, anılarını tazeledi.

“EĞİTİME DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Çevre düzenlemesinin Şehzadeler Belediyesi tarafından yapıldığına dikkat çeken Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Yeni bir belediye olmamıza rağmen eğitime desteğimiz son sürat devam ediyor. Bütün okullarımızda bahçe düzenlemesi yapıyoruz. Yasalarımız ve imkanlarımız nispetinde okullarımıza destek oluyoruz. Bugün de Manisa İmam Hatip Kız Lisesi ve Ortaokulu’ndaki öğrencilerimizi ziyarete geldik. Muharrem ayı nedeni ile aşure ikramında bulunduk. Okulumuzun çevre düzenlemesi belediyemiz tarafından yapıldı. Gençlerimiz, öğrencilerimiz her şeyin en güzeline layık. Çünkü umudumuz gençlerimizde. Türkiye’nin aydınlık yarınları gençlerin omuzlarında tesis edilecek. Her bir gencimizin bir şehzade gibi, fatih gibi, kanuni gibi iyi yetişmesini asırlara mühürlerini vurmasını yürekten temenni ediyoruz. Gençlerimiz için eğitim camiamız için ne yapsak azdır. Milli eğitim müdürlüğümüzle büyük bir uyum içerisinde çalışıyoruz” dedi. Başkan Çelik’e okul yönetimi tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

SHZ_6737_1024x684 SHZ_6752_1024x684 SHZ_6797_1024x684 SHZ_6800_1024x684 SHZ_6849_1024x684

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir