Şehzadeler’de Gelecek İçin İşbirliği

17 Temmuz 2014 Perşembe, 10:08

Şehzadeler Kaymakamlığı ve Şehzadeler Belediyesi işbirliğiyle gençleri madde bağımlığından uzat tutmak amacıyla düzenlenen Yaz Okulu’nda birinci dönemi bitiren 5-15 yaş arası 276 öğrenciye katılım belgeleri verildi.

5-15 yaş arası gençleri kötü alışkanlıklardan, madde bağımlığından uzak tutmak ve spora yönlendirmek amacıyla Şehzadeler Kaymamalığı ile Şehzadeler Belediyesi işbirliğiyle düzenlen yaz okullarının birinci dönemini tamamlayan öğrenciler için tören düzenlendi. Manisa Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen törene Vali Erdoğan Bektaş, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile kursa katılan öğrencilerin velileri katıldı.

Yaz kursların 23 Haziran-18 Temmuz, 04 Ağustos-29 Ağustos olmak üzere iyi ayrı dönemde yapıldığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Çelik, kurslara toplam 552 öğrencinin katıldığını ve birinci dönemi 276 öğrencinin bitirdiğini söyledi. Kursların yüzme, jimnastik, tenis ve okçuluk olmak üzere 4 ayrı spor dalında verildiğini söyleyen Başkan Çelik, “ Yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen, bu konuda sayın Kaymakamımız ile gerekli toplantıları yapıp projenin hayata geçmesi için Belediye olarak gereken tüm desteği sağlayacağımızı ifade ettik. Öğrencilerimiz yaşları 5- ile 15 yaş arasında değişiyor. Kurslarımıza Şehzadeler’de 15 okulumuzdan öğrencilerimiz katıldı. Kurs süresince öğrencilerimize sporun yanı sıra, sağlıklı beslenme ve diş sağlığı konusunda eğitimlerde verildi. Sporcu bir gençlik yetiştirmek için gereken neyse yapmaya hazırız. Bu tür organizasyonlara Şehzadeler Belediyesi olarak gereken tüm desteği sağlayacağız. Burada emeği geçen tüm eğitmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“AMAÇ MADDE BAĞIMLIĞI’NIN ÖNÜNE GEÇMEK’’
Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yaptığı konuşmada, kursların amacının gençleri madde bağımlığından uzak tutmak ve spora yönlendirmek olduğunu söyledi. Çorumluoğlu, “Gençlerimiz veya çocuklarımız şuanda yaz tatilindeler. Bu yaz tatillerini daha iyi geçirmeleri ve özellikle kötü alışkanlıklar kazanmamaları için bu kursları açtık. Gelecek nesillerimizi spora yönelterek madde bağımlığından uzak tutmak istiyoruz. Kurslarımız ücretsiz. Böylece maddi durumu iyi olmayan ailelerimizin çocukları da kurslarımızdan faydalanabiliyorlar’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından kursların birinci dönemini bitiren öğrencilere Vali Erdoğan Bektaş, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve protokol üyeleri madalyalarını taktı.Madalya törenin ardından protokol üyeleri spor tesislerini gezerek incelemelerde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.