Şehzadeler Belediyesi Çöp Toplama İşini Devraldı

07 Temmuz 2014 Pazartesi, 15:34

MANİSA’da Şehzadeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, protokol gereği Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çöp toplama işini devraldı. AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, temizlik işleri personeli ile bir araya gelerek, işlerini yaparken sevgi ve inançlarını ortaya koymalarını istedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Şehzadeler Belediyesi arasında imzalanan protokol gereği çöp toplama işi, Şehzadeler Belediyesi’ne geçti. Temizlik İşleri Müdürlüğü 25 araç, 225 personelle hizmete başladı. Personelin çalışmalarını yerinde inceleyen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, şantiyeyi ziyaret ederek işçilerle biraraya geldi. Bir şehir için temizliğin çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “25 aracımız, 225 personelimiz ile birlikte sokakların temizlenmesi, çöplerin toplanması ve depolama alanlarına teslim edilmesi görevi artık bizler tarafından ifa ediliyor. Temizlik çok önemli. İnsan sağlığı ve çevre sağlığı açısından önemli bir görev ifa ediyoruz. Çünkü temizlikte bir problem olursa salgın hastalıklar meydana gelir. Şehirlerin değeri düşer, yaşanılmaz hale gelir, çevre felaketleri olur. Bizlerin inancına göre ‘temizlik imandandır, temizlik imanın yarısıdır’ şeklinde peygamber efendimizin hadis-i şerifi vardır. Bizler hem çoluk çocuğumuzun nafakasını temin etmek için çalışırken, diğer bir taraftan da dini görevimizi yerine getirmenin hazzını yaşıyor olmalıyız. Sizler bu işlerde çalışarak bir yandan da işin ibadet boyutu olan bir görevi ifa etmiş oluyorsunuz” dedi.

Şehzadeler İlçesi’nin herkesin özendiği, tertemiz bir ilçe olması için temizlik işleri personeline işini iyi yapmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Başkan Çelik, Şehzadeler İlçesi’nin daha temiz olması ve insanların özendiği bir yer olması gerektiğini söyledi. Başkan Çelik, “Sizlerden istirhamım bu işleri yaparken yüreğinizi, sevginizi ve inancınızı ortaya koyun. İşlerimizi yaparken en iyi şekilde en ince detayına kadar yaparak şehrimize daha da bir değer katalım” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir