ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN MHP’Lİ AKÇAY’A ANLAMLI ÖDÜL

24 Ekim 2014 Cuma, 12:19

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, Genel Sekreter Murat Bakbak, Halkla İlişkiler sorumlusu Hakkı Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY’ı TBMM’deki makamında ziyaret ederek şehit yakınları ve gazilerle ilgili çalışmalarından dolayı MHP’li AKÇAY’a teşekkür edip plaket verdi.

Ziyaret sırasında söz alan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran “ Manisa Milletvekilimiz Sayın Erkan AKÇAY bizim için aileden biri gibidir. Biz kendisini fahri üyemiz gibi görüyoruz. Şehit yakınları ve gazilerle ilgili her türlü sorunumuzda sayın vekilimizin yanına geldik. Sayın vekilimiz bizim her türlü sorunlarımızla ilgilendi. Şehit yakınları ve gazilerin sorunlarıyla ilgili defalarca TBMM Genel Kurulunda konuşma yaptı. Kanun görüşmeleri sırasında bizim sorunlarımızı gündeme getirerek onlarca önerge verdi. Çok sayıda kanun teklifi verdi. Sayın vekilimiz TBMM’de şehit yakınları ve gazilerimizin sözcüsü olmuştur. Torba Kanun görüşmeleri sırasında sayın vekilimiz, bizi Plan ve Bütçe Komisyonuna davet ederek Torba Kanun ile ilgili görüşlerimizi ifade etmemizi sağlamıştır. Şehit yakınları ve gazilerimizle ilgili bu çalışmalarından dolayı sayın vekilimize şehit aileleri ve gazilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca Sayın vekilimize şehit aileleri ve gazilerimiz ile ilgili çalışmalarından dolayı derneğimiz adına teşekkür plaket veriyoruz. ” dedi.

MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY’ın her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanında yer aldığını söyleyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz “ Biz sayın vekilimizi Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığından beri tanıyoruz. Kendisi bizim acı günlerimizde hep yanımızda olmuştur. 4 Temmuz 2012 ve 2013 tarihlerindeki Torba Kanunlarda şehit yakınları ve gazilerle ilgili bazı olumlu düzenlemeler yapılmıştır. Bu Kanun görüşmelerinde TBMM’ye gelerek sayın vekilimiz sayesinde görüşmelerin tüm saflarına müdahil olduk. Sabahlara kadar çalışan TBMM’de akşam iftarını ve sahuru sayın vekilimizle yaptık. Sayın vekilimiz bu görüşmeler sırasında bizlerin taleplerine sahiplenmiş ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileriyle bizleri görüştürmüştür.” dedi.

“ Bu ödüle layık görülmek benin için büyük onurdur”
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “Vatanın, milletin ve devletin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizin geride kalan ve bizlere emanet olan dul ve yetimlerinin, malûl ve gazilerimizin sorunlarının giderilmesi yüce meclisimizin kutsal bir görevidir. Anayasamızın 10 ve 61 inci maddeleriyle şehit aileleri, gazi ve malullerin korunması ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sürmesi teminat altına alınmıştır. Milletvekilleri olarak bizlere düşen görev bu konudaki kanuni eksiklikleri gidermektir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman şehit ailelerimiz ve gazilerimizin yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanımız Sayın Ümit Taydaş ve Balıkesir Şube Başkanımız Sayın Haydar Filiz şehit aileleri ve gazilerle ilgili çalışmalarımızdan dolayı bize bir plaket vermişti. Şimdi de Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezinden bu ödüle layık görülmek benim için büyük bir onurdur.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir