Saruhanlı’da Yaz Spor Okulları Açıldı

03 Temmuz 2014 Perşembe, 09:52

Saruhanlı’da futbol, basketbol, voleybol, yüzme, jimnastik ve tekvando dallarında bin öğrencinin eğitim göreceği Belediye Yaz Spor Okulları açıldı.

Belediye Sosyal Aktivite Merkezindeki halı sahada düzenlenen açılışa Belediye Başkan Vekili Ercan Bilgiç, Başkan Yardımcısı Recep Çımat, Belediyespor yöneticileri, öğrenciler ve aileler katıldı.

İki ay sürecek olan yaz spor okulunun açılışı öncesi, öğrencilere formaları dağıtıldı ve günlük beslenme listesi verildi. Öğrenciler daha sonra açılış ve toplu fotoğraf çekimi için halı sahada toplandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Çımat burada yaptığı konuşmada Belediye olarak yaptıkları her işi, çocukları ve gençleri düşünerek yaptıklarını, bu bakımdan ilçeye parklar, yüzme havuzları ve spor sahaları kazandırdıklarını kaydetti.

Çımat şöyle dedi; “Bu yıl kurs sayımızı daha da artırdık. Çocuklarımız burada sadece sporu değil, ahlak, kültür, disiplin ve toplumla iç içe yaşamayı da öğrenecek. Bunun yanı sıra çocuklarımızın beslenmelerine de önem veriyoruz. Kendilerine yaz ayı boyunca tüketecekleri yemeklerin listesini verdik. Sağlıklı, sportmen ve kültürlü gençler yetiştireceğiz.”

Saruhanlı Belediyesi Sportif Faaliyetler Sorumlusu Mutlu Çamlıyer ise bu yaz spor okulunda yaklaşık bin öğrencinin eğitim göreceğini söyledi.

Çamlıyer şunları söyledi; “Gün geçtikçe büyüyoruz, büyük bir aileyiz. Bu işe futbol ile başladık, bu yıl kurs sayımızı çoğalttık. Bütün spor dallarını destekliyoruz. Spor bir eğitimdir. Sporun dışında sosyal ve kültürel geziler, kitap okuma günleri ve aile piknikleri düzenleyerek birlik beraberlik ruhumuzu çocuklarımıza aşılayacağız. Bizlere bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Hüseyin Yaralı’ya teşekkür ediyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.