Salihli’de doğalgaz için resmi süreç başlatıldı

01 Mart 2017 Çarşamba, 11:13

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçeye doğalgaz getirilmesi konusunda başlatılan çalışmaların sonuca ulaştığını belirterek Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) 6777-2 sayılı Kurul Kararı ile Salihli’nin doğalgaz dağıtım bölgesi kapsamına alındığını müjdeledi.
Salihli’ye doğalgazın gelmesi için Belediye Meclisini Kasım ayında olağanüstü toplantıya çağıran Belediye Başkanı Zeki Kayda, mecliste oybirliği ile alınan yetki çerçevesinde Aksa Manisa Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’ye başvuru yapılarak resmi sürecin başlatıldığını ve EPDK tarafından da başvurunun onaylandığını ifade etti.
Salihli için hayati önem taşıyan doğalgazın ilçeye getirilmesi noktasında 2 yıldır başlattıkları çalışmaların artık sonuca ulaştığını vurgulayan Başkan Kayda, “Şehrimizin büyümesi ve gelişmesi için doğalgaz mutlaka Salihli’ye gelmelidir. Doğalgaz, Salihli’de sanayimizin gelişmesi açısından büyük önem taşıyor. İlçemizde görülen hava kirliliğinin önlenerek insanlarımızın temiz ve sağlıklı bir yaşam alanına kavuşmaları noktasında doğalgazın Salihli’ye bir an önce gelmesi için üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirdik. Bu konuda, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir