SAĞLIKÇILAR EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

29 Ağustos 2014 Cuma, 11:17

SAĞLIKÇILAR STRATEJİK PLAN EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanacak olan stratejik planlamada görev alacak olan sağlık personeline “Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi” verildi.

Manisa Sağlık Müdürlüğü, Araştırma, Bilgi Sistemleri ve Sağlığın Geliştirilmesi Şubesi Proje Ekibi tarafından hazırlanan, Stratejik Plan Hazırlama konusundaki Teknik Destek Projesi ile Zafer Kalkınma Ajansı’ndan destek almıştı. Yapılan sözleşme ile Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarında görevli olan 23 personele, beş gün süre ile Gazi Üniversitesi’nde görevli Dr. Arıl CANSEL tarafından Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi verildi.

Sertifika töreninde kısa bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Metin KAPLAN, “Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde tüm illerde İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, bağlı kuruluşları ile birlikte Stratejik Planını hazırlamasını gerekli görmektedir. Müdürlüğümüz koordinasyonunda hazırlanacak olan stratejik planlamada görev alacak personelimize “Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi” verilmesi ihtiyacı ortaya çıktığından dolayı, Zafer Kalkınma Ajansı’ndan aldığımız destek ile personelimize bu eğitimi vermiş olduk. Eğitim alan personelimiz, ilimizin Sağlık Stratejik Planını hazırlamada ciddi katkı sağlayacaktır.” diye konuştu.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir