Sağlık-Sen Ailesi Soma’da Buluştu

07 Temmuz 2014 Pazartesi, 09:45

Sağlık-Sen Manisa Şubesi il divanı ve iftar programı için Sağlık-Sen Genel başkanı Metin MEMİŞ ve Genel merkez yönetim kurulunun da katıldığı Soma ziyaretinde duygu dolu anlar yaşandı.

Soma da yaşanan maden faciası sebebiyle hayatını kaybeden madenciler için şehitlikte mevlidi şerif okutuldu.Ardından Şehit madencilerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunuldu.

İl divanı ve iftar programına, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin ATÇI ,Sağlık-Sen Gen. Bşk. Metin MEMİŞ ve Genel Başkan Yardımcıları; Kemal ÇIRAK,Mustafa ÖRNEK,Semih DURMUŞ, Ak Parti Milletvekili . Dr. Muzaffer YURTTAŞ, Ak parti Soma ilçe Başkanı Mehmet Ali ÖZKAN ,Soma Belediye Başkanı Hasan ERGENE, memur-sen İl Başkanı M.Emin Sofuoğlu, İl Sağlık Müdürü Metin KAPLAN, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat TÜRKYILMAZ ve Daire Başkanları, Ege Bölgesi Sağlık-Sen Şube başkanları ile yönetimleri, ilçe Temsilcileri ve iş yeri temsilcileri katıldı.

İl Divanı ve İftar Programında Sağlık çalışanlarına açıklama yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ ; Gece- gündüz demeden günün 24 saatinde sağlık hizmeti sunan değerli sağlık çalışanlarının fedakarca görev yaptığını, Sendikamızın talepleri arasında yer alan sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, lisans tamamlama ve Sağlık Çalışanlarının çocuklarının Kreş ihtiyacının çözümü için gerekli çalışmaların Başbakanımızın talimatları doğrultusunda yapıldığını belirtti. Memiş Som’nın acısını hala yaşadıklarını ifade ederek gerekli her türlü önlemin alınması için yetkililere seslenerek süreci takip ettiklerini söyledi.

Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İRĞAT yaptığı konuşmada ;Sağlık-Sen büyük bir ailedir. Bizler Sağlık-Sen ailesi olarak Çalışanlarımızın haklarını aramak ve korumak için başımız dik bir şekilde rehavete düşmeden yolumuza devam edeceğiz.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.Yönetim kurulum adına Tüm temsilci arkadaşlarımıza başarılı çalışmaları için teşekkür ediyorum.Dedi.
Son olarak söz alan Akparti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş ise Sağliksen’ e bu anlamlı organizasyon için teşekkür ederek başladığı sözlerini Soma inceleme komisyonu çalışmaları hakkinda bilgi vererek tamamladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.