Promosyon Nedir, Nasıl Yapılır?

31 Ekim 2021 Pazar, 18:23
Promosyon Nedir, Nasıl Yapılır

Hediye olarak kişi veya kuruluşlar tarafından kullanıcılarına ücretsiz olarak verilen promosyon ürünleri genellikle halk arasında eşantiyon olarak bilinmektedir.

Promosyon ajanda, promosyon defter gibi çeşitli ürünlerin üzerine basılan logo ve tanıtım bilgileri sayesinde söz konusu kurum/kuruluş ya da firmanın tanıtımı yapılırken bir yandan da kullanıcı kitlesinin gönlü kazanılmaktadır. Tanıtımını yapmak isteyen iş yerleri ya da kurumlar bir takım ürünlerin üzerine şirket ismini, logosunu ve şirket mottosunu yazmaktadır. Kimi zaman promosyon defter gibi bazı ürünler üzerinde firma adresi, telefon numarası gibi ayrıntılı bilgiler de yer almaktadır.

Promosyon Ürünleri Nerelerde Tercih Edilir?

Hizmet sektörü, kurumsal firmalar, özel şirketler, kamuya hizmet veren firmalar çeşitli promosyonlarla tanıtım çalışmaları yapmaktadır. Promosyon ürünleri genel anlamda tanıtım amaçlarıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle kendilerini tanıtarak marka bilinirliği ve yüksek kullanıcı algısı yaratmak isteyen tüm kurum/ kuruluş ve firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Promosyon Defter Nedir?

. Kullanım alanının yaygınlığı, kullanışlı ve ihtiyaç duyulan bir materyal olması sebebiyle promosyon defterler ve promosyon ajanda firmaların en sık tercih ettiği hediye ürünlerden biridir. Promosyon defter, firmaların kullanıcılara hediye olarak verdiği üzerinde firmaya ait bilgilerin basılı olduğu defterlerdir. Evlerde, iş yerlerin de ya da pek çok alanda defter ya da ajanda kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle firmalar da tanıtım aracı olarak bu ürünleri sıklıkla tercih etmektedir.

Promosyon Defter Modelleri Nelerdir?

İhtiyaca göre tasarlanabilen defterler pek çok farklı çeşide sahiptir.

  • Tarihsiz defterler,
  • Spiralli defterler,
  • Kalem takma bölümü olan defterler,
  • Deri kapaklı defterler,
  • Farklı kumaşlarda kapağa sahip defterler,
  • Bölmeli defterler ve daha pek çok çeşitte özelliğe sahip olarak üretilebilen defterler promosyon ürünleri olarak kullanılmaktadır.

Promosyon Ajandanın En Sık Tercih Edildiği Alanlar

Kurumsal firmalar, bankalar gibi firmalar ajandaları promosyon ürünler olarak vermektedir. Promosyon ajanda kullanışlı ve herkes tarafından ihtiyaç duyulan bir ürün olduğu için firmalar tarafından tercih edilmektedir. En çok promosyon ajanda hediye eden şirketler; bankalar, ilaç firmaları, inşaat firmaları, kurumsal firmalar ve eğitim kuruluşlarıdır.

Ucuz Promosyon Ajanda Nelerdir?

Günümüzde promosyon ajanda ürünlerinde talebin artmasıyla birlikte, powerbank boşluğu, telefon cebi gibi çeşitli fonksiyonlara sahip ajandalarda üretilmektedir. Promosyon ajanda fiyatlandırılırken sahip olduğu kağıt kalitesi, sayfa sayısı, dış kaplaması, kullanılan materyaller ve istenilen ürün sayısına göre hesaplanmaktadır.

Bütçenize en uygun ucuz ajanda ve promosyon defter ürünleri için çeşitli modelleri inceleyebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.