PROJELERİYLE ADAY OLDU

09 Eylül 2014 Salı, 19:16

CBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var Ufuk Plaza’da düzenlediği basın toplantısıyla hem CBÜ rektörlüğüne aday oldu hem de projelerini açıkladı. Var, kamuoyuna ‘Amfiler Kompleksi ve Kültür merkezi’, ‘Rekreasyon Merkezi’, ve ‘Kampus otel’ projelerini anlattı ve amacının kentin her sokağında hissedilen bir üniversite yaratmak olduğunu söyledi.

Ferdi UZUN

Ekim ayı içinde yapılacak olan Celal Bayar Üniversitesi rektörlük seçimleri için 6. Aday CBÜ Tıp Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ahmet Var oldu. Var arkadaşları Prof. Dr. Tuncay Varol, Prof. Dr. Ece Onur ve Doç. Dr. Kamil Vural ile birlikte Ufuk Plaza’da basın toplantısı düzenledi. 15 yıldır Celal Bayar Üniversitesinde görevli olduğunu ve 7 yıllık bir yöneticilik deneyimi olduğunu belirterek, “Benim amacım kentin her bir sokağında hissedilen bir üniversite meydana getirmek. Bunun için OSB ile üniversiteyi, Kent ile Üniversiteyi birleştirici projelerimiz var. Bunun yanı sıra üniversitenin büyümesi ve gelişmesi için ‘Amfiler Kompleksi ve Kültür merkezi’, ‘Rekreasyon Merkezi’, ve ‘Kampus otel’ projelerini hazırladık” dedi.

YEREL DİNAMİKLER HAREKETE GEÇECEK

Rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Var, amacının üniversitedeki yerel dinamikleri harekete geçirerek kentle barışık bir üniversite meydana getirmek olduğunu belirterek, “Manisa’nın yerel dinamiklerini harekete geçirerek hep birlikte ve ortak akıl anlayışı ile üniversitemizi geleceğe taşımak için; Manisa halkının üniversitesine, üniversitemizin de Manisa halkına azami fayda sağlayabileceği bir yönetim anlayışı ile yönetmek için; üniversite ve sanayinin daha fazla kaynaştırılması ve teknolojik alt yapı yatırımlarının arttırılması için, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü olmaya talibim” dedi.

BÜYÜK BAŞARILAR

Mevcut rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli’nin kendisini Tıp Fakültesi dekanı yaptığı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ve atamasının YÖK tarafından yapıldığını söyleyen Rektör Adayı Prof. Dr. Ahmet Var, “Ben 2014-2018 yılları arasının hem Manisa’mız hem de üniversitemiz için önemli bir yol ayrımı olduğunu düşünüyorum. Bu doğrultuda güçlü, dinamik, adil, tafrasız, paylaşımcı bir yönetim temel ilkelerimiz olacak. Biz üniversiteyi beraber yönetmek için yola çıktık” dedi.

 

 

 

Yorum

  1. Hayal

    10 Eylül 2014 at 21:57

    Yedi yıl yöneticiğiyle CBÜ nin problemlerini çözemeyenlerin gelecek için vaatleri biraz fazla ciddi olmuş.Ayrıca Sayın Rektör kendisini YÖK e önermeseydi Dekan olarak atanabilmesi mümkünmüydü?Biraz ciddiyet ve dürüstlük…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir