Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi’nden geçen din görevlileri sertifikalandı

23 Mart 2018 Cuma, 13:39

Manisa İl Müftülüğü personeline 19-23 Mart tarihleri arası proje yazma ve yürütme eğitimi verildi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 29 personele düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
Zafer Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ‘Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi’ne Merkez, Şehzadeler ve Yunusemre İlçe Müftülüklerinde müdür, vaiz, murakıp, din hizmetleri uzmanı, PDR Öğretmeni, imam-hatip, müezzin kayyım, Kur’an kursu öğreticisi, VHKİ ve Memur unvanlarında görev yapan 29 personel katıldı. Eğitimle “Manisa’da Proje Yazma ve Yürütme” konusunda mevcut personelin standardını yükselterek gerek Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen konularda gerekse Manisa’ya yönelik dini ve sosyal içerikli birçok konuda mahiyeti ve uygulanabilirlik yönü itibariyle desteklenebilecek niteliğe sahip projelerin oluşturması hedefleniyor.
Müftülükte düzenlenen törenle eğitim alanlara sertifikaları Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Müftü Yardımcısı Sevinç Tepekaya tarafından takdim edildi.
Verilen eğitimler hakkında açıklamada bulunan Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, “Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle 30’a yakın görevlimize bir proje nasıl hazırlanır başlığıyla eğitim verildi. çok güzel bir çalışma dönemi geçti. Hocamızın şahsında Zafer Kalkınma Ajansı’na katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmayı başarıyla tamamlayan ve kurumumuzla ilgili çalışmalarda bize ciddi katkı sağlayacak kursiyer hocalarımızı da tebrik ediyorum. İnşallah gelecekte daha güzel projelerle toplumumuza, milletimize, dini mümin İslam’a hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir