Pratik Hazırlanan Geleneksel Sütlaç Tatlısı

22 Ocak 2018 Pazartesi, 22:32

Pratik Hazırlanan Geleneksel Sütlaç Tatlısı

Sütlaçlar nn pişirilmiş pirinç sayesinde pratik şekilde hazırlanır. Sütlaç hazırlarken belirtilen miktar sütü ekleyin ve ister ocakta ister fırında pişirin. Geleneksel tatlı lezzetlerini kolay şekilde hazırlayabilir ve dekor malzemeleriyle renklendirebilirsiniz. Zengin besin değeri bulunan tatlıyı çocuklarınıza gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz. Süt ve pirinçten hazırlanan sütlacın insan sağlığına yararı büyüktür. Kemiklerin güçlenmesini sağlayan süt ile kas gelişimini etkileyen pirincin birleşmesinden oluşmuştur. Tokluk hissi verdiği için diyetlerde tatlı kriziniz geldiği zaman rahatlıkla tüketebilirsiniz. Hafif sütlü tatlılar kilo aldırmadığı için diyet yapan kişilere önerilir. Sindirim sistemini zorlamaz ve vücuda ağırlık vermez. Şeker ihtiyacınızı az kalori ile karşılamanıza yardımcı olur.

Hafif Kalorili Sütlaç

Süt, toz şeker ve pirinç ile hazırlanan sütlaç geleneksel tatlı çeşitleri arasında yer alır. Renginin güzelliğini veren ise sütün kalitesidir. Ülkemizde çoğunlukla mideyi rahatlattığı için Ramazan aylarında tüketilir. Hafif tatlı çeşidi olduğu için diyetlerde de önerilir. Cam kaselere koyup servis edebileceğiniz gibi toprak kapların içine koyarak servis edebilirsiniz. Toprak kapları fırına sürdüğünüz zaman sütlacın üzeri kızarır ve tadı iki katına çıkar. Besin değeri yüksek olduğu için sütten kesilen bebeklerinize verebilirsiniz. Gelişim çağındaki çocuklara enerji verir ve çocuklarınızın zinde kalmasını sağlar.

Pratik Sütlaç Nasıl Hazırlanır?

Önceden kaynatılan pirinçlerle gerçekleştirilen sütlacın hazırlanması oldukça kısa sürer. Tencereye tarifte verilen süt miktarını ekleyin ve üzerine sütlaç karışımını boşaltın. Sürekli karıştırarak dibinin tutmasını engelleyin. 10 dakika içinde kıvamını alır ve istediğiniz koyuluğa geldiğinde ocaktan indirebilirsiniz. Kaselere boşaltıp oda sıcaklığında bekleterek servisi yapabileceğiniz gibi fırında üstlerinin kızarmasını da sağlayabilirsiniz. Tatlınızı buzdolabında soğutun ve soğuduktan sonra tarçın, fındık kırıkları, dekor süsleri ekleyerek görünümünü zengin hale getirin. Sütlacın geleneksel tadını sevdiklerinizle paylaşın.

Sunumunuzla misafirlerinizi etkilemek istiyorsanız Kenton sütlaç özel tatlarıyla tanışmalısınız. Kenton.com.tr sitesini ziyaret edin ve farklı tatlı tariflerini keşfedin. Türk damak zevkine uygun olup kaliteli ve doğal malzemeler kullanılarak üretilen ürünlerin hepsi helal sertifikalıdır. Marka güvencesinde yer alan ürünlerle dilediğiniz tatlıyı pratik şekilde yapabilirsiniz. GDO içermeyen ürünlerle yakınlarınıza sağlıklı lezzetler hazırlayın. Özel formüle edilmiş ürünlerle profesyonel ustaların lezzetini yakalamak çok kolay. Site üzerinden online sipariş verebilir ve dilediğiniz tatlı çeşidine kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Pratik şekilde hazırlayacağınız tatlılara dekor süsleriyle sihirli dokunuşlar değdirin. Kolay şekilde hazırlanan tatlılar sayesinde ailenizle daha çok vakit geçirebilir ve zamanın size kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir