PP Opak Etiket Nerelerde Kullanılır?

12 Ekim 2021 Salı, 12:22
PP Opak Etiket Nerelerde Kullanılır?

PP opak etiket rulo etiketin bir türüdür ve plastik bazlı bir etikettir. PP opak etiket sıcaklık, rutubet, ışık ve su gibi ortam koşullarına dayanıklıdır. Zemini beyaz, yüzeyi pürüzsüz ve parlaktır. PE etikete göre daha dayanıklı bir etikettir. BOPP etiket olarak da bilinmektedir ve her sektörde kullanılmaktadır ama özellikle kimyasal, kozmetik, besin ve içecek sektöründe kullanılmaktadır. PP opak etiketler genellikle renkli ve baskılı olarak piyasada bulunmaktadır.

Özellikle temizlik malzemelerinin üzerinde bulunan etiketler temizlik ürününün nerelerde kullanıldığı, sağlık açısından zararları, barkod kodu, kullanım şartları, markası, güvenlik işaretleri gibi bilgileri göstermektedir. PP opak etiketler mat, şeffaf ve opak olabilirler. Kolaylıkla deforme olmazlar, yapıştıkları yüzeyi pürüzsüz olarak kaplarlar ve kolay kolay sökülmezler.

Yapışkanları oldukça kuvvetlidir. Parlak yapısından kaynaklı fazla aydınlık yerlerde kullanılması tavsiye edilmez çünkü ışıktan kaynaklı üzerinde yazan bilgilerin okunması zorlaşabilir. PP opak etiket ve diğer etiket çeşitleri hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz Note Etiket sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.