ÖĞRENCİLER SORDU VALİ BEKTAŞ YANITLADI!

04 Kasım 2014 Salı, 14:04

Manisa İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri eğitim gördükleri okulun yayınladığı “Enstitü” adlı gazetede yayınlamak üzere Vali Erdoğan Bektaş ile röportaj yaptı.
Röportaj amaçlı yaptıkları ziyarette Vali Bektaş’a çiçek ve “Enstitü” Gazetesinin eski sayılarından takdim eden 11/T sınıfı öğrencisi Sena Taşkın, 12/B sınıfı öğrencileri Ümmü Can ve Büşra Nur Deniz Röportaj yapmak üzere Vali Bektaş’a kendilerini kabul ettiği için teşekkür ettiler.
Öğrenciler röportaj sırasında Vali Erdoğan Bektaş’a “Kendinizden bahseder misiniz? Manisa’nın eğitim yatırımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Manisa’mızda öncelikle çözüm bekleyen sorunlar nelerdir? Bu sorunlar ile ilgili ne gibi çalışmalar yapılıyor? Biz gençlere yarınlarımız için ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz? şeklindeki soruları yönelttiler.
Vali Erdoğan Bektaş öğrencilerin bu tür çalışmalarının önemine işaret ederek kendilerini tebrik etti. Öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Vali Bektaş, Manisa’nın eğitim seviyesini en üst düzeye çıkarmak için çalıştıklarını, bu konuda herkese büyük görev düştüğünü belirtti. Gençlerin, ülkemizin geleceği olduğunu vurgulayan Vali Bektaş, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, bol bol kitap okumaları, kendilerini en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazır olmaları gerektiğini söyledi.
Vali Bektaş, röportaj sonunda öğrencilere eğitim ve öğretim hayatında başarılar diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir