MHP’Lİ VEKİLDEN MUHTEŞEM CEVAP!

05 Ekim 2014 Pazar, 14:52

2015 seçimlerinin AK Parti tarafından 2 ay öne alınması ile ilgili söylemlere değinen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “MHP için herhangi bir değişikliğin olmaz. Genel başkanımız ve partimizin yetkili organları gerekli açıklamayı yapar. MHP her zaman seçimlere hazır olmuştur. İsterlerse genel seçimleri önümüzdeki hafta yapalım” dedi.

FERDİ UZUN

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay il parti binasında bayram mesajından önce gündemdeki konulara değindi. Geçtiğimiz gün TBMM’de 98 hayır oyuna karşılık 298 oyla kabul edilen Suriye ve Irak birleştirilmiş tezkere hakkında konuşan MHP’li Akçay, tezkerenin geç kalmış bir tezkere olduğunu söyledi. 2011 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gereken tedbirlerin, tampon bölgenin oluşturulmasını istediğini belirten Akçay, o zaman iktidarın bunu dinlemediğini vurguladı. Gelinen noktada ise MHP’nin daha önce söylediklerinin yeni yeni yapıldığını belirten Akçay, “Biz AKP’nin tezkeresine evet değil, MHP’nin önerdiği noktaya gelen AKP’yi konuşsun herkes” dedi.

Top hükümette

TBMM’de alınan karardan sonra daha önce olduğu gibi bütün sorumluluğun hükümette olduğuna dikkat çeken Akçay, “Neticede yapılacak ve uygulanacak olan faaliyetleri evet veya hayır oyu belirlemeyecek. Bundan sonra top ve yetki her zaman olduğu gibi hükümetin elindedir. Bu tedbirler daha sınırlarımıza gelmeden alınmalıdır. Bugün 1,5 milyon Suriyeli, sel sevil bir şekilde Türkiye’nin her tarafına dağılmıştır. Bu tezkerenin doğru bir şekilde uygulanması için takipçisi olacağız” diye konuştu.

Bizim için fark etmez

2015 seçimlerinin AK Parti tarafından 2 ay öne alınması ile ilgili söylemlere de değinen Akçay, “MHP için herhangi bir değişikliğin olmaz. Genel başkanımız ve partimizin yetkili organları gerekli açıklamayı yapar. MHP her zaman seçimlere hazır olmuştur. İsterlerse genel seçimleri önümüzdeki hafta yapalım” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.