MHP İL BAŞKANI OLAYLARLA İLGİLİ KONUŞTU!

08 Ekim 2014 Çarşamba, 15:26

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Tanju Balatlı, Manisa’da yapılan IŞİD karşıtı eylemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Eylemler sırasında çevreye zarar verilmesini eleştiren Balatlı, “. IŞİD’e karşıyız deyip Türkiye’de polis karakolunu taşlıyorsunuz, bu da yetmiyor Atatürk büstlerini aşağı indiriyorsunuz. Atatürk IŞİD mi? Polis IŞİD mi? Böyle saçma sapan bir protesto tarzı olamaz” dedi.

Ferdi UZUN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Tanju Balatlı, Manisa’da dün akşam Horozköy ve Nurlupınar’da yapılan ilerleyen saatlerde yol kapatmaya kadar giden IŞİD karşıtı eylemlerle ilgili konuştu. Tanju Balatlı, “Bu Kobane için yapılan bir destek yürüyüşü müydü yoksa terör örgütlerinin bir başkaldırısı mıydı tartışılacak bir konuydu. Ama yapılan gösteriyordu ki bu bir başkaldırıydı. Yağmalarla talanlarla bu iş ilerde sadece Manisa’nın değil Türkiye’nin huzurunu bozacaktır. IŞİD’e karşıyız deyip Türkiye’de polis karakolunu taşlıyorsunuz, bu da yetmiyor Atatürk büstlerini aşağı indiriyorsunuz. Atatürk IŞİD mi? Polis IŞİD mi? Böyle saçma sapan bir protesto tarzı olamaz” dedi.

Herkes aklını başına almalı!

Balatlı son olarak şunları söyledi: “Ortalığı yakıp yıkarak, insanlara zarar vererek bu iş yapılmaz. Kızılay kan aracını yakmanın bir mantığı var mı? Artık herkes aklını başına almalı! Çözüm sürecinin ortaya koyduğu ihanet sürecinin ülkeyi getirdiği durum ortadadır. Bu insanlar artık askere, polise ve okullara rahatça saldıracak düzeye geldiler. Artık devletin buna bir el atması gerekiyor. Umuyoruz ki bundan daha fazla şeyler olmaz. Hiçbir zaman unutulmasın ki MHP bu tip olayların dışındadır. Devletin polisi askeri vardır, gereken ne varsa yapacaktır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.