Memur-Sen’den Halep’e yardım kampanyası

30 Aralık 2016 Cuma, 09:45

Memur Sen Manisa Başkan Yardımcısı Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Memur Sen olarak Şehzadeler ve Yunusemre belediyeleri ile İHH tarafından başlatılan “Haydi Manisa Halep’e El ver” yardım kampanyasına destek olacaklarını duyurdu.
Suriye’nin Halep kentinde yaşanan insanlık dramı karşısında hareket geçen STK’lara destekler giderek büyüyor. Memur Sen Manisa Temsilciliği de Manisa’da Şehzadeler ve Yunusemre Belediyeleri ile İHH tarafından başlatılan yardım kampanyasına destek olacaklarını duyurdu.
Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur Sen Manisa İl Başkan Yardımcısı Mesut Öner yaptığı açıklamada, “Memur-Sen olarak Yetim peygamberin yetimlerine sahip çıkalım. Gözümüz önünde olup bitenlere duyarsız kalmayalım, düsturuyla daha ilk andan itibaren Halep’te olanlara karşı tepkimizi dile getirirken, yapılanları ve orada yaşananları deklare ederek kamuoyunun dikkatini Halep’e çekmeye çalıştık. Bununla beraber Oradaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için yardım kampanyalarının organizasyonunda yer alarak bölgeye yardım elimizi uzatma gayretinde olduk. Yükümüz İnsanlık Yönümüz Halep. İyiliği Yüklendik Halep’e Yöneldik’ diyerek insanlık için, barış için, adalet için ayağa kalktık. Gün bugündür dedik, Zulme karşı adaleti, baskıya karşı özgürlüğü, zillete karşı onuru seçmiş Halep halkına sahip çıkmayı dert edindik. Ve bu niyetle faaliyetlerimiz devam ediyor. İhtiyaç hasıl olduğu sürece de devam edecektir.” dedi.
“Maalesef Suriye’de her gün onlarca insan ölüyor, onlarca çocuk yetim kalıyor.” diyen Öner açıklamasına şöyle devam etti: “Dünyanın bir yerlerinde kurgulanan senaryoların bize maliyeti acı, zulüm ve ölüm. Dünyanın mazlum ve mağdur coğrafyalarındaki çocukların ve yetimlerin canına kıyan barbarlığı ve yamyamlığı meşru gören akıl ve vicdan yoksunu bir dünya sistemine karşı direnmekten ve mücadele edip bu sistemi alt etmekten başka çaremiz yok. İşte bu direnmenin bir unsuru olarak yardımlarımızı ihtiyaç sahibi Halepli kardeşlerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Memur Sen olarak İlimizde Şehzadeler ve Yunusemre belediyeleri ile İHH tarafından başlatılan ‘Haydi Manisa Halep’e El ver’ yardım kampanyasına destek olmak için bu kapsamında Elbise, kuru bakliyat, battaniye, bebek bezi, bebek maması vb. yardımlarımızı bu üç kuruma ileteceğiz. Bu anlamda Şehzadeler belediyesi Beyaz Masa: 4449045, Yunusemre Belediyesi Beyaz Masa: 4446209, İHH Manisa Şubesi: 05051075960 numaralı telefonlar vasıtasıyla destek de bulunacağız.”
Diğer taraftan nakdi yardımları da ilgili kurumlar vasıtasıyla yine Halep’e ulaştırmayı planladıklarını kaydeden Öner, “Bu anlamda nakdi yardım kampanyası için İHH ile bir protokol imzaladık. Bu kampanyaya destek vermek isteyen herkes Ziraat Bankası Manisa Şubesi Manisa İnsani Yardım Derneği: 80099715-5001 Nolu hesabı üzerinden yardımda bulunabileceklerdir.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir