MASKİ’YE DEVASA TÜRK BAYRAĞI

07 Eylül 2016 Çarşamba, 15:13

Manisa’ya prestij kazandıran yapılardan biri olan MASKİ Hizmet Binası ile Oda ve Dernekler İş Kuleleri arasına devasa Türk bayrağı asıldı. Manisa’nın kurtuluşunun 94. yılı öncesinde gururla dalgalanan dev Türk bayrağı, Manisalıların göğüslerini kabarttı.
8 Eylül Manisa’nın 94. Kurtuluş Yıldönümü ile Zabıtalar Haftası nedeniyle vatandaşlar arasında ikiz kuleler olarak bilinen binaların arasına Türk Bayrağı gerildi. Son dönemlerde yaşanan şehit haberlerini büyük bir üzüntü ile karşıladıklarını belirten Zabıtalar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, kırmızı rengini şehitlerimizin kanından alan bayrağımızın hiçbir zaman yere indirilemeyeceğini söyledi. Manisa’ya hakim bir noktada bulunan binaya asılan Ay-yıldızlı Bayrağımız şehrin birçok yerinden görülebiliyor. Bu özelliğiyle Büyükşehir Belediyesi Zabıtalar Dairesi Başkanlığı tarafından asılan bayrak, gören vatandaşların büyük beğenisini topladı. Yarın kutlanacak olan 8 Eylül Manisa’nın kurtuluşu öncesinde yapılan çalışmada, Zabıtalar Dairesi Başkanı Aydoğan İra da ekibinin başında bulundu.

“Mutlu ve gururluyuz”
Büyükşehir Belediyesi Zabıtalar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, “Bayrağımız bizim her şeyimiz” diyerek, bu sebeple şanlı bayrağımızın Manisa’nın birçok noktasından görünmesini istediklerini söyledi. İra, “Mutlu ve gururluyuz. Zabıta Haftası’nda özellikle birde Manisa’mızın kurtuluşu olan 8 Eylül tarihinin bizde büyük bir yeri var. Bu vesileyle böyle bir şey düşündük. Çok büyük, devasa bir bayrak.Manisa’mızın simgesi de İkiz Kuleler diye, büyük bir Türk Bayrağı asarak Manisa’mızı onurlandırmak istedik.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir