MASKİ’den 3 bin metrekarelik dereye temizlik çalışması

05 Aralık 2016 Pazartesi, 15:44

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Salihli Atatürk Mahallesi’nde 3 bin 200 metrelik ham yaş derede temizlik çalışmalarına başladı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, kış aylarında dere taşkınlarının önüne geçmek adına il genelindeki çalışmalarını sürdürüyor. MASKİ ekipleri çalışmalarını yaparken idareye bağlı diğer dairelerin çalışma alanlarını da düzenliyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Salihli’nin Atatürk Mahallesi’nde bulunan ham yaş derede 3 bin 200 metrelik alanı temizleyerek dereyi yağışlı havalara hazırlıyor. Yapılan temizlik çalışmalarıyla vatandaşların kötü koku ve sinek oluşumu gibi olumsuz durumlar nedeniyle yaşadığı mağduriyetin de önüne geçilecek.
Temizliği yapılan derenin bulunduğu alanın Salihli Atıksu Arıtma Tesisi çıkış suyunun bulunduğu bölümü de kapsaması nedeniyle çalışmanın önemi bir kat daha artıyor. Salihli’nin evsel nitelikli atıksularının arıtıldığı tesisin çıkış ünitesi de bu çalışma ile daha sağlıklı bir şekilde çalışacak. Yapılan temizlik çalışması ile tesiste arıtılıp doğaya salınan temiz su daha sağlıklı bir şekilde deşarj edilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir