MASKİ, tam kadro sahada

09 Şubat 2018 Cuma, 17:40

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, genel müdür yardımcıları ve tüm daire başkanlarıyla birlikte Yunusemre’nin Örselli Mahallesini ziyaret etti. 101 Mahalle Projesi ile alt ve üst yapısı tamamen yenilenen mahallenin sakinleriyle bir araya gelen Coşkun, “Hiçbir ayrım gözetmeksizin Manisamızın 17 ilçesine eşit, kaliteli ve kesintisiz altyapı hizmeti ulaştırıyoruz” dedi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Yunusemre ilçesine bağlı Örselli Mahallesi’nde mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Mahalleye düzenlenen ziyarette Genel Müdür Coşkun’a, Genel Müdür Yardımcıları Şehnaz Başaran ve Burak Aslay, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’nin tüm daire başkanlarıile birlikte Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan ve Yunusemreli muhtarlar eşlik etti. Coşkun ve beraberindekiler, mahalle girişinde Örselli Muhtarı Halil Mezik ve mahalle sakinleri tarafından çiçeklerle karşılandı. Mahallede düzenlenen pilav hayrına da katılan Coşkun, ardından mahalle sakinleri ile sohbet ederek taleplerini dinledi. Coşkun, kendisini karşılayan öğrencilere ise hediyeler verdi.Mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Muhtar Halil Mezik, mahallelerinin MASKİ’nin yatırımları sayesinde adeta yeniden inşa edildiğini söyleyerek mahalle halkı adına teşekkür etti.
MASKİ tarafından 101 Mahalle Projesi kapsamında alt ve üst yapısı tamamen yenilenen mahallede, 2 bin 650 metre içme suyu hattı ile 2 bin 200 metre kanalizasyon hattı döşendi. İçme suyu deposu da yenilenen mahallede, Büyükşehir Belediyesi tarafından üst yapı da ele alınarak kilit parke taş döşeme çalışması gerçekleştirdi.

“Mahallelerimizin geleceğini kurtarıyorlar”
Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan, “Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ilçemiz genelinde çok güzel ve önemli çalışmalar hayata geçirildi.Görüyoruz ki Örselli muhtarımızın da, mahalle halkımızın da yüzleri gülüyor. Bu hizmetlerinden ötürü başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve tüm daire başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yerin altında olmasından dolayı görünmeyen yatırımlaraciddi bütçeler harcıyorlar. Mahallelerimizin geleceğini kurtarıyorlar” diye konuştu.

Siyasi kaygı gözetmeksizin 17 ilçeye eşit hizmet
MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun ise, sözlerine Örselli sakinleri ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek başladı. MASKİ’nin sadece Yunusemre ilçesine bu güne kadar 81 milyon 410 bin TL yatırım yaptığınıve 145 milyon TL’lik de yatırım planlandığını belirten Genel Müdür Coşkun, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin Manisamızın 17 ilçesine eşit, kaliteli ve kesintisiz alt ve üstyapı hizmeti ulaştırıyoruz. MASKİ, ilk kurulduğu günden bu yana, kesinlikle siyasi amaç gütmeden, nerede ihtiyaç varsa orada olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Yapılan araştırmalarda kanaldan içme suyuna, deposundan foseptiğine kadar büyük çaplı altyapı projeleri geliştirdiğimiz 240 mahallemizden 131 tanesinde 2014 seçimlerindeki oy çokluğu farklı bir partiye aitti. Diğer partileri de eklediğimizde bu sayı daha da artıyor. Bu da hizmetlerin siyasi bir kaygıyla yönlendirilmediğinin en büyük göstergesidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün de her zaman ifade ettiği gibi, gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışmanın gayreti içerisindeyiz. Her zaman da bu düsturda hareket ederek, el birliğiyle daha sağlıklı bir Manisa inşa etmeye devam edeceğiz. Şimdiye kadar mahallelerimize çeşitli sebeplerle ulaşamamış olan hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturmak bizler için tarifi olmayan bir mutluluktur. Hizmet ve yatırımlarımızın hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Zafer Mahallesine ek kanalizasyon
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesinde artan kentleşmeye bağlı olarak her geçen gün büyüyen altyapı ihtiyaçlarına etkili çözümler üretmeye de devam ediyor. MASKİ ekipleri, Salihli ilçesine bağlı Zafer Mahallesinde ek kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştiriyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı tarafından651,655 ve 742 sokaklarda döşenen beton borularla mahallede sağlıklı bir atıksu şebekesi oluşturuluyor. Çalışmalar tamamlandığında, mevcut hattın mahalleye yetersiz gelmesinden kaynaklanan sıkıntılar son bulacak. Zafer Mahalle Muhtarı Cemal Çelik, “Mahallemizdeki kanal hattımız ihtiyacımızı karşılayamıyordu. Bunun için MASKİ’ye dilekçe ile başvuru yapmayı planlarken bir baktık ki çalışmalar başlamış. MASKİ bizden önce davrandı. Bu çalışmayla sanayi esnafı da bir ölçüde rahatlayacaktır. Çünkü artık mahallemiz ile sanayi arasında bir mesafe kalmadı. Diğer işleri de takip ediyor, gözlemliyoruz. Hizmetlerden memnunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir