Manisa’nın yüksek kesimlerinde karla mücadele aralıksız sürüyor

15 Ocak 2018 Pazartesi, 14:24

Ağır kış şartlarını en sert şekilde yaşayan ilçelerden bir tanesi olan Demirci’de Manisa Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri alarmdaydı. İlçenin rakımı yüksek olan Sındırgı yolunun açık kalması için gündüz ve gece yol açma ve tuzlama çalışması yapan ekipler, yolda kalan araçların kurtarılmasını da sağladı.

Manisa’nın Demirci ilçesinde kar yağışı ilçenin özellikle yüksek kesimlerinde hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Yollara zincirsiz ve önlem almadan çıkan sürücüler zor anlar yaşarken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Yol Bakım ve Onarım ile MASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı araçların yer aldığı karla mücadele ekipleri, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için alarm durumuna geçti. İlçenin rakımı yüksek olan Sındırgı yoluna yoğunlaşan Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, yolun açık kalması için gündüz ve gece yoğun mesai yaptı.
Herhangi Bir Olumsuzluk Yaşanmadı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinasyon İşleri Müdürlüğüne gelen şikayetleri de anında değerlendiren ekipler, yolda kalan araçların kurtarılmasını da sağladı. Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerinin 24 saat esasına göre büyük bir özveriyle çalıştığını belirten Demirci Koordinasyon İşleri Müdürü Kazım Aysan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla Demirci-Sındırgı yolunun kapanmaması için ekiplerimiz büyük bir çaba sarf etti. Geldiğimiz noktada herhangi bir olumsuzluk yaşanmamış olması bizleri mutlu etti. Büyükşehir Belediyemiz, vatandaşımızın her an hizmetinde” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir