Manisa’nın en büyük camisi olacak Hz. İbrahim Camii yardım bekliyor

17 Kasım 2016 Perşembe, 15:13

Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi’nde, mahalle sakinleri tarafından yapımına başlanan Hz. İbrahim Camii hayırseverlerin katkılarını bekliyor. Tamamlandığında Manisa’nın en büyük camisi olacak bin 100 kişi kapasiteli Hz. İbrahim Camii’nde hedef, kış gelmeden kubbelerin üzerini kapatabilmek.
Şehzadeler ilçesinin Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki cami sıkıntısı nedeniyle mahalle sakinleri tarafından bu yılın mart ayında başlanan Hz. İbrahim Camii inşaatı devam ediyor. Kış girmeden cami kubbelerini kapatmak isteyen mahalle sakinleri sadece mahalledeki tüm hayırseverlerin katkılarını bekliyor.
Mahalle sakinlerinden Fethullah Boğazlı, “Kazım Karabekir Mahallesi’nde oturmaktayım. Hz. İbrahim Camii’nin inşaatına bu yılın Mart ayında başladık. Yaklaşık bin 100 kişilik bir cami olacak. Mahallemizde 2 bine yakın insan oturuyor. Yardımseverlerin yardımlarını bekliyoruz. Camimizin bir an önce bitmesini istiyoruz. Mahallelinin yardımlarıyla, belirli yerlerden yardım edenler oldu bunu inkar edemeyiz ama camimizin bir an önce bitmesini istiyoruz. Cami sıkıntısı olduğu için bu inşaatı başlattık. İnşaatın biraz daha hızlanmasını istiyoruz” dedi.
Cami inşaatına 15 Mart’ta başladıklarını aktaran Hz. İbrahim Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Abdurrahim Yazıcı ise şunları söyledi:
“Hamdolsun inşaatımız bugüne kadar iyi. Biz sıfırdan başlamıştık. Şu ana kadar iyi gitti biraz maddi sıkıntımız var. Mahalle sakinleri az da olsa malzeme yardımında bulunuyorlar. Hepsinden Allah razı olsun ama yine de yeterli değil. Biz bütün devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Sayın valimizden, belediye başkanlarımızdan, ilçe kaymakamımızdan, ilçe belediye başkanlarımızdan bütün devlet büyüklerinden yardım bekliyoruz. İnşallah kış gelmeden bütün kubbelerin üzerini kapatmayı düşünüyoruz yardım gelirse. Biz de sıkıntıdan kurtulmuş olacağız inşallah. Burada katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Bize yardımda bulunan veya bulunamayan, bulunmak isteyip de gelemeyen insanlar da vardır belki. Biz duyurumuzu yapalım telefonlarımız var, banka hesap numaralarımız var yardımda bulunmak isteyenler onlara ulaşabilirler.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir