MANİSALI POLİSLER KAPI KAPI GEZİYOR!

14 Ekim 2015 Çarşamba, 12:51

MANİSA’da polis, evden hırsızlık ile telefon dolandırıcılıklarını önlemek için kapı kapı gezerek bilgilendirici broşür dağıtıyor.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, suça karşı önleyici çalışmalarını sürdürüyor. Kapı kapı gezen polis, evden hırsızlık ile telefon dolandırıcılıklarına karşı hazırlanan broşürleri vatandaşlara dağıtıyor. Hırsızlara karşı alınacak önlemler ile telefon dolandırıcılığı yöntemleri hakkında bilgi veriliyor.

VATANDAŞIN TEPKİSİ OLUMLU

Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğünde görev komiser Hülya Çukurelmalı, “Toplum Destekli polis ekiplerimiz, her gün mahallelerdeki apartmanları gezip, evlerin daha güvenli olması için bilgilendirme yapıyorlar. Tek tek kapı kapı geziyoruz. Bu esnaf için de geçerli. Hem broşür veriyoruz hem de kapının özelliğinin nasıl olması gerektiğini, çevre güvenliğinin nasıl alındığını anlatıyoruz. Vatandaşların tepkisi olumlu oluyor. Karşılarında polis görünce şaşıranlar da oluyor. Ancak anlatmaya başlayınca çok memnun oluyorlar. Herkesin kendi evinde alması gereken tedbirler var. Eğer vatandaşlar bu tedbirleri alırsa bizim işimiz daha da kolaylaşır. Herkes kendi güvenliğini alırsa, suç sayısı azalır. Komşularını tanımalarını istiyoruz. En azından birbirlerini tanırlarsa daha güvenli bir ortam olur. Bizim anlattıklarımızdan sonra güvenliğini alan insanlar var. Biraz daha dikkatli oluyorlar. Hırsızlar en az yakalanabilecekleri yerleri tercih ederler. Biz onların işini zorlaştıralım ki o süreç içinde hırsızlar yakalanabilsin ya da hırsızlıktan caysın” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir