Manisalı Öğrencilerden Sınırdaki Askerlere Moral Mektubu

08 Aralık 2017 Cuma, 14:39

Manisalı öğrenciler sınırda görev yapan askerlere şükran ve minnet duygularını içeren mektuplar yazarak moral verdi.

Manisalı öğrenciler sınırda görev yapan askerlere şükran ve minnet duygularını içeren mektuplar yazarak moral verdi. Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulunun öğrencileri mektuplarında askerler için sürekli dua ettiklerini belirtirken okulun 7. sınıf öğrencisi Zeynep Sude Ceylan’ın seslendiği ‘Annem beni yetiştirdi’ Alay Marşının videosu da mektuplarla birlikte askerlere ulaştırıldı.

Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencileri sınırda görev yapan askerlere moral vermek için mektup yazdı. Mektuplarla birlikte askerlere 7. sınıf öğrencisi Zeynep Sude Ceylan’ın seslendiği ‘Annem beni yetiştirdi’ Alay Maşının videosu ve Mesir Lokumları da gönderildi.

Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu AB Bakanlığına bağlı Ulusal Ajansın proje platformu olan e Twinning portalı üzerinden projeleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Farklı illerden 9 ortakla yürütülen ‘İyilikte yarışan çocuklar’ isimli proje kapsamında gerçekleştirilen askere mektup etkinliği kapsamında 40 adet mektup projeye katılan öğrenciler tarafından Van’ın Başkale ilçesinde bulunan 3. Hudut Tabur Komutanlığına gönderildi. Mektuplarda öğrenciler askerlere minnet ve şükranlarını iletirken dualarını da eksik etmedi.

Proje koordinatörü İshak Kurt projenin öğrencilerin iyilik yapmaya olan isteklerini artırdığını, manevi duygularını geliştirdiğini, vatan ve millet sevgilerinde farkındalık oluşturduğunu belirtti. Proje kapsamında selam verme, hasta ziyareti, askere mektup, ezilen topluluklar hakkında farkındalık oluşturma gibi etkinliklerin olduğunu belirten İshak Kurt, okullarında 9 adet e Twinning projesinin daha yürütüldüğünü belirtti.

Okul müdürü Ali Osman Çoşkun da projelerin Manisa’nın ve okullarının kalitesini artırdığını vurguladı. Çoşkun ayrıca proje kapsamında gerçekleştirilen askere mektup etkinliğinde işbirliği yapan 3. Hudut Tabur Komutanı Yarbay Gökhan Özdemir ve Bölük Komutanı Yüzbaşı Burak Yılmaz’a da teşekkürlerini iletti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir