MANİSA’DAN SURİYE’YE!

27 Kasım 2015 Cuma, 14:31

Manisa’da İnsanı Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında toplanan unlar, Suriye’ye yönlendirilmek üzere yola çıktı. Hatuniye Cami önünde Emekliler Parkı’nda yapılan dualar ile yardım TIR’ı Diyarbakır Kilis’teki günlük 2 milyon ekmek üretimi yapılan fırına yola çıktı.

Yapılan kampanya ile ilgili açıklamada bulunan İHH Manisa Başkanı Necmettin Okumuş, Suriye’de meydana gelen iç savaş sebebiyle çatışmalardan kaçarak sınır bölgelerine sığınan mülteciler ile Suriye’de zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan Suriye halkının yardım ihtiyacının her geçen gün arttığını bildirdi.

4 yıldır sağlıklı bir şekilde tarım ve ticaret yapılamayan Suriye’de aralıksız süren saldırılar nedeniyle İHH İnsanı Yardım Vakfı tarafından kurulan fırınlarda un stoklarının bitmek üzere olduğunu ifade eden Okumuş, “Sivil toplum kuruluşlarının katılımı ve desteğiyle başta çocuklar olmak üzere, özellikle kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri, dertlerine çare, yaralarına merhem olmak için Manisa il genelinde ‘Acil Un’a İhtiyaç Var’ sloganı ile başlattığımız yardım kampanyasında toplanmış olan yardımları ulaştırmak için 2. insanı yardım aracımızı bugün dualarla yola çıkarıyoruz” dedi.

Okumuş, hazırlanan ve yola çıkan yardım TIR’ının 2. olduğunu belirterek, bir sonraki yardım TIR’ının ise Türkmenlere yardımın ulaşması için olacağını bildirdi.

Okumuş, kampanyaya destekte bulunan sivil toplum kuruluşlarına, Memur Sen’e, İlim Yayma Cemiyeti’ne, MUSİAD’a, Ensar Vakfı’na Şehzadeler ve Yunusemre Belediyelerine, okullara, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, kamu kurum ve kuruluşlarına, hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

Yapılan açıklamanın ardından Hatuniye Cami İmamı Hayrettin Çoban tarafından okunan dualar ile yardım TIR’ı yola çıktı.

Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’de kası bir açıklama yaparken, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Eğitim Bir Sen İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu ve destek veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir